Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek copy volt a...

Szerintetek copy volt a győztes svéd dal?

Figyelt kérdés

Nem tudom, egyébként szánalmasnak tartom, hogy akárki nyer meg valamit, mindig elkezdik támadni. Na mindegy.

Szerintem is vannak hasonlóságok a David Guetta-szám és a svéd között, de annyi ilyen van, igazából az elektronikus zenei alappal rendelkező dalok jelentős része hasonló. :D



2015. máj. 24. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
66%

Már nem lehet új dallamot kitalálni, legalábbis nagyon nehéz. Ennél fogva hasonlítanak a számok. Tehát nem feltétlenül volt copy.


Egyébként nem szeretem azt a számot, sajnálom, hogy ők nyertek.

2015. máj. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Pontosan, nagyon kevés a zenei lehetőségek száma!

Én sem a svédeknek drukkoltam először, Ausztrália és Olaszország jobban tetszettek, de amikor bebizonyosodott, hogy orosz-svéd "meccs" lesz, akkor egyértelműen Svédország mellé álltam, mert szerintem az orosz dal nem volt túl jó (plusz utálom Oroszországot, de ez már egy más téma:D).

2015. máj. 24. 17:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Inkább ilyen Avicii/David Guetta átmenet volt. (mondjuk nekem kifejezetten tetszett Avicii és Guetta régi stílusa.


A Belga az erőteljesen Lorde beütésű volt.


Az olasz pedig elfért volna bármelyik modern tenorok közt.


De ennyi erővel a tavalyi győztes Adele copy, Kállay pedig Chase and Status koppintás. Gyakorlatilag még a zeneszám témája is egy az egyben Chase and Status - Time című száma volt. (most szólok hogy Kállay-Running című száma a kevés magyar zene közül az egyik amit szeretek)

2015. máj. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A belga dal és a Royals között én csak az elején találtam hasonlóságot, a svédeknél dettó. Szóval nem mondanám teljesen copynak, és még millió egymásra hasonlító zene van.
2015. máj. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sztem NEM volt copy.
2015. máj. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egy jó ideje már divatban vannak az elektronikus alapokra helyezett pop dalok. Gyakorlatilag mindenki hasonló dalokat ír, mivel ugyan az az alap szinte. Alapból hány dalt tudsz megkülönböztetni az elhangzottakból? Még a dalszövegük is szinte mindegyiknek ugyan arról szól. Zeneileg meg felhasználják ugyan azt az alapot, talán egy minimálisat változtatnak, de semmi több.
2015. máj. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

6-os


A svéd kiemelkedő volt.

2015. máj. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
47%
Csinálhatna már valaki már olyan zenét is, amely egy száll gitárral indul és énekhanggal, aztán felvesz egy rock and roll-s vonulatot, majd ugyanaz a szám vonulna tovább rock hangszerelésben, majd a végére felvenné a mai un. David Guetta vonulatot majd a végére ugyanabban a dallamban énekben a most újból kibontakozó rave-"Welcome to Lass Vegas ultra és féktelen party" vonulatban teljesedne be. És akkor rájönne mindenki, hogy az Euroforia című nyertes számot nem igazán fogja senki sem űberelni az Euroviziókon.
2015. máj. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!