Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ti szeretitek a tankcsapdát?...

Ti szeretitek a tankcsapdát? Szerintem ez itt az egyik legjobb számuk, régi de nagyon jó, ugye?

Figyelt kérdés
élet a legjobb méreg, nem rég találtam rá erre a számra, sztem curva jó, minden elismerésem [link]

2015. jún. 12. 10:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%
Hát igen, nem akartam élcelődni az itteni a TCS rajongókon, általánosítani sem lehet, de azért a TCS, Ossian és hasonló együttesek mindig is főleg a prolik zenéje volt (vagy olyanoké, akik nem keresgélnek, és csak pár híresebb együttest hallgatnak), értelmes ember kétlem, h elvakultan tudna rajongani értük.
2017. júl. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
53%
Utolsó! Nem gondolom, hogy az ember értelmi szintjével összefüggésbe hozható a zenei ízlése (persze vannak kivételek, de ez megint más téma). Én értelmes embernek tartom magamat, mellette 'Csapda rajongó vagyok, és csiribí-csiribá más együtteseket is hallgatok, olyanokat is, amik egyáltalán nem tartoznak az ismert kategóriába. És mellesleg a dalszövegeiket nem lehet primitívnek nevezni (mint például néhány mai popzene, amiknek a 90%-a abból áll, hogy "ouááá" meg "yeaaahhh"). Túlértékeltnek sem nevezném, egy minimális figyelmet azé' hadd kapjanak már, elvégre ők Magyarország-szerintem-legjobb (rock)bandája.
2017. júl. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miért írod le, h tcs-rajongó vagyok, de értelmesnek tartod magad. azt írtam, h aki ELVAKULTAN szereti őket és akinek a tcs a csúcszene, attól én sokat nem várnék. mellesleg én is szoktam őket néha hallgatni, de a helyükön kezelem őket.


hát nem tudom, aki nílusi kajmánról énekel meg evita perónt rióban akarja megkeresni, arról ki merem jelenti, h h primitív dalszövegeket ír, nem beszélve a rengeteg kínrímről meg magyartalan, nyelvtanilag hibás mondatról. persze ha mainstream popzenéhez hasonlítod, akkor jó, hogy nem azok :D


szted csak kis figyelmet kapnak? ezt te sem gondolhatod komolyan. gyakorlatilag szent tehén a tcs, a legtöbb oldalon kitüntetett figyelmet kapnak sokszor más tehetségesebb fiatal együttesek kárára.

2017. júl. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
76%

Na jó, abban igazad van, hogy nagy ritkán én is a falra mászok egy-két szövegüktől ("...de ha egyik se lett meg volna...", khm... Lukács és a magyar nyelv háborúja), de nézd meg például a Lejárt lemezt (mert igenis nagyon jól meg van írva)!

Nem tudom, van-e konkrét példa arra, hogy más, fiatalabb előadók kárára válik az ismertségük-ha igen, akkor legyél oly' kedves, és oszd meg velem. Mindenesetre az tény, hogy a Burnout-ot például egy Tankcsapda koncerten ismertem meg, és azóta szoktam őket hallgatni. Egyébiránt nem "istenítik" őket jobban, mint más hasonló zenekarokat, én legalábbis nem tapasztaltam ezt, de kövezzenek meg érte, ha ez nem így van. Ugyanakkor azt elismerem, hogy kissé félreérthetően fogalmaztam.

Arra meg, hogy nem vársz sokat egy olyantól, akinek a 'Csapda a csúcszene, azt kell mondanom, nekem igenis ők a kedvenc bandám, és mégis úgy tűnik, hogy némi értelem is szorult belém a jó zene szeretetén kívül.

Mindent összesítve arra jutottam, hogy öröm volt veled vitázni egy olyan dologról, ami meglehetősen eltér az eredeti kérdéstől (de legalább te tényleg a jó vitapartner kategóriába tartozol).

2017. júl. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
91%

"És mellesleg a dalszövegeiket nem lehet primitívnek nevezni".


Éppenséggel még a régi számok között is van épp elég olyan, aminek a sorai hallatán az ember a fejét fogja.

2017. júl. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként melyik együttesnek nincsenek primitív dalszövegei (akár csak egy-kettő, akár az összes)? Mondom, én is idegbajos leszek néhánytól, de általánosságban-szerintem-elég jó kis szövegeket össze szoktak hozni. Vegyünk alapul egy régit, jelen esetben ez legyen a Múlik. Na arra aztán sok mindent lehet mondani, de a primitív egyáltalán nincs ezen jelzők között.
2017. júl. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Néhány eltalált régi dalszövegük van, de ettől még tartom, amit korábban írtam.

konkrét példát kicsit nehéz lenne írni, de ha érdekel a téma, sztem olvasd el a léggitár blog „miért beteg a magyar metal” című pár évvel ezelőtti írását. pl. a Watch my dying-ot is megemlítik az elején, akik szerintem sokkal többet érdemelnének, ahogy azóta feloszlott blind myself is. de ki tudja, hány tehetséges fiatal együttes lapul még.


dehogynem. sőt bizonyos oldalakon a hozzájuk intézett kérdések egyben méltatások is. pár éve a hammer konkrétan elkezdett gúnyolni egy másik oldalt azért, mert negatívat írtak a csapdáról.


azért bőven vannak olyan együttesek, akiknek nagyon jó szövegeik, sőt a külföldiek közül olyanoknak is, akiknek nem anyanyelvük az angol, pl Heaven shall burn, Magyarországon már nehezebb ilyet találni (pl a wmd itt is jó példa), mert a magyar együttesek gyenge pontja általában pont a pocsék szöveg és gyenge ének.


igen, énis csak azért mentem bele a vitába, mert te képes vagy személyeskedés nélkül normálisan vitázni, ellentétben sokakkal.

2017. júl. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Van a családomban olyan, aki hasonlóan vélekedik a Tankcsapdáról, és neki egy időben (de talán még most is) a Watch My Dying volt a kedvenc bandája.

Én nem olvasok Hammert, se másmilyen zenével kapcsolatos újságot/oldalt, így sok mindent nem tudok hozzáfűzni ehhez a témához.

Viszont elolvastam a cikket, amit mondtál, és valamelyest egyet is értek vele. Az tény, hogy agyonhype-olt bandák voltak, vannak és lesznek is. Ugyanakkor az is tény, hogy ezek közt az együttesek közt is szép számban előfordulnak olyanok, akik le is tette valamit az asztalra. A hatalmas médiavisszhang viszont néha megrészegíti őket, és értékelhetetlen szemetet kezdenek gyártani (lásd Ossian-magánvélemény, nem kell belekötni). DE! Én a magam részéről nem találkoztam ezzel a problémával a Tankcsapdánál. A fenti okból kifolyólag eddig kereken EGY darab cikkel futottam össze az internet bugyraiban, ami róluk szólt, illetve Facebook-on láttam, hogy valamelyik újság címlapján voltak.

Nem tudom, hogy más is így van-e ezzel, de szerintem nem attól lesz jó egy banda, ha ismert. Igen, minőségi(bb) zenét játszanak (mint egyes más bandák), és igen, megérdemelnék, hogy híresek legyenek, de ha én lennék benne egy együttesben, akkor nem azért csinálnám, hogy nagy sztár legyek, hanem mert az lenne a hobbim, azt szeretném csinálni. És ha egy zenész csak a hírnév miatt vág bele, akkor az meg sem érdemli (tudom, hogy ez nem tartozik 100%-osan ide, de úgy éreztem, ezt fontos leírnom).

Írtad a WMD-hoz hasonlóan a Blind Myself is azt érdemelné, hogy híresebb legyen. Ugyanakkor, mint ahogy ezt is leírtad, ők már feloszlottak. És nem tudom, hogy ez másképp lenne-e, ha ők lettek volna olyan piedesztálon, mint például a cikkben említett bandák (már megint az Ossian...)

Apropó, nekem még mindig a Tankcsapda a kedvenc együttesem, és a lehető legkevésbé igaz rám, hogy nem hallgatok mást. A többi ember nevében nyilván nem nyilatkozhatok, de az biztos, hogy rajtam kívül jó páran vannak így. Sőt, felteszem te is, annak ellenére, hogy a te esetedben más együttesekről van szó, akik nem ennyire ismertek.

A szöveg téma pedig leginkább olyan, mint a félig üres-félig teli pohár. Mindenki más szöveget tart jónak, és ez így van rendjén. Úgyhogy erről nem érdemes tovább vitatkoznunk.

Ui.: Bocsánat a kissé részletgazdag megfogalmazásért, végre van olyan téma, amit szívesen fejtek ki.

2017. júl. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!