Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a kedvenc zenekarotok?...

Mi a kedvenc zenekarotok? (mutassátok be őket pár mondattal)

Figyelt kérdés

2015. jún. 17. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Lawson

A Lawson egy angol pop rock banda. Tagjai: Andy Brown (énekes, gitár), Ryan Fletcher (háttérénekes, basszusgitár), Joel Peat (háttérénekes, gitár), Adam Pitts (dobok).

A banda első albuma 2012 október 22 - én jelent meg Chapman square néven. Jelenleg a második albumukon dolgoznak, ami még 2015 - ben megjelenik.

Érdekesség a zenekar nevének eredete. Mikor az énekesnél Andy Brown - nál agydaganatot állapítottak meg Dr David Lawson mentette meg az életét. Andy - nek a műtét után újra kellett tanulnia járni, a jobb fülére azóta sem hall.

2015. jún. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, szépen bemutattad a kedvencedet! :) Utánuk is nézek YouTube-on.

Cserébe én is bemutatom a kedvencemet:


Nightwish

1996-ban alakult finn szimfónikus metálbanda. Tarja Turunen (énekesnő, 1996-2005) operás hangja tette különlegessé a zenekart, de kirúgták a viselkedése miatt. 2007-ben adtak ki új albumot (3 év szünet után), új énekesnővel, akit Anette Olzonnak hívnak.Őt sokan nem szerették, sem a személyisége, de főleg nem a hangja miatt. 2 album készült vele, de forgattak egy fantasy-filmet, ami az utolsó vele készült albumjukon alapul. (Imaginaerum a neve, akit érdekel). 2012 október 1-én hivatalosan közölték, hogy ez az énekesnő is "kilép" a bandából. A turnét Floor Jansen-nel fejezték be (akit az After Forever-ből és a ReVamp-ból ismerhetünk). Az utolsó koncertet a turnéból fel is vették DVD-re, és közölték, hogy marad a zenekarban (ennek nagyon örültem). Március végén adták ki a vele készült első albumukat.

2015. jún. 18. 09:33
 3/6 anonim ***** válasza:

Our Last Night

Amerikai post-hardcore banda, ami 2004-ben alakult.

Tagjai: Trevor Wentworth (énekes), Matt Wentworth (énekes és gitáros), Alex Woodrow (basszusgitáros), Tim Molloy (dobos).

Az első albumuk a "The Ghosts Among Us",bár nálam az "Age of Ignorance" és az "Oak Island" nevű albumukkal hódították meg a szívemet :)

Nemrég jött ki az új albumuk a "Younger Dreams", ami szerintem nagyon jóra sikeredett :D


[Azért ez a kedvenc bandám, mert nemcsak a zenéiket és a dalszövegeiket szeretem, hanem ahogy bánnak a rajongóikkal (nagyon figyelmesek velük) + még az ahogy Trevor beleéli magát a zenébe, amikor koncertet adnak (lehet, hogy nem tökéletes a hangjuk élőben, de ez nem nagyon zavar engem).]

2015. jún. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Marc Ribot gitáros több zenekarban játszik. Az alábbi videoban épp John Zorn projektjében penget.

https://www.youtube.com/watch?v=UpX1W4h_U4s

2015. jún. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tankcsapda


1989-ben jött ki első cd-jük:Baj van

Jelenlegi tagjai:Lukács László,Fejes Tamás,Sidlovics Gábor

Szövegeket írja:Lukács László

Legújabb cd:Urai vagyunk a helyzetnek

Stílus:rock 'n roll

2015. júl. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 miharminc válasza:

A "kedvenc"-cel van a bajom. MIndenevő, de válogatós vagyok. Maradjunk a Led Zeppelinnél, mert itt már felmerült a neve. Igen, ő is egy kedvenc, de rögtön párba állítom egy nagy kortársával: Deep Purple. Annak idején voltak viták, melyikük ajobb, valójában ez persze eldönthetetlen. Az igazán jók mindig egyediek, hasonlíthatatlanok. De legyen itt összehasonlításképpen két mű: Deep Purple: Lasy, és Led Zeppelin: Emigrant song.

Hallgassátok és elmélkedjetek.

2017. dec. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!