Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért a legrosszabb zenék...

Miért a legrosszabb zenék manapság a legnépszerűbbek?

Figyelt kérdés

Például az Albatraoz vagy mi a fene a Viva toplistáján 9. alkalommal első. Csak engem irritál annyira ez a "zene"?? Még a zongora kezdéssel semmi baj nem lenne, utána beindul az a folyamatos tuc-tuc amitől falra másznék. Az énekes nő hangjában nem kételkedem, lehet, hogy direkt mondták neki hogy orditva érzés nélkül énekeljen, mert az passzol a számhoz. (Az a gyilkos tekintet már más tészta.)

Csak hogy képben legyetek mikre gondolok.

Azért pont ezt emlitettem mert számomra ez a világ legrosszabb zenéje, végighallgatni sincs idegzetem. De vannak még olyan számok amik egy kalap sz@rt sem érnek, mégis nagyon népszerűek... Ez miért van? Ennyire igénytelen zenei izlése van manapság az embereknek? Vagy a hallással van baj? És nem én vagyok a maradi, mert az Alice Cooper vagy Modern Talking számoktól a Beatrice-n és a Nickelbackon keresztül a Linkin Parkig, Avicii-ig, vagy Calvin Harris-ig mindenféle zenét szeretek, de van amit az én gyomrom sem tud feldolgozni. :S



2015. júl. 17. 23:07
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

A művészet relatív, ami számodra a legrosszabb, könnyen lehet, hogy másnak tetszik. Nem nekem, mert szerintem is hányás az Albatraoz, de van akinek igen.


Az meg, hogy néhány, a maguk idejében a csapból is áradó rock/metal zene (Linkin Park, Alice Cooper) mellett mai csapból áradó zenéket (Avicii, Calvin Harris) is hallgatsz, nem jelenti azt, hogy olyan baromi kiterjedt lenne az ízlésvilágod, hogy amit a te gyomrod nem tud feldolgozni, arról meg lehessen állapítani, hogy vitán felül sz**.

2015. júl. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ez nagyon szubjektív... És igazából senkinek se lenne joga leszólni a másik izlését! Az albatrozt én is gyűlölöm, de nem zavar, ha mások szeretik. Ha Őket ennek a hallgatása teszi boldoggá... Hát csak hallgassák!

A te ízlésedet sem szólom le, de annak ellénére, hogy azt hiszed nagyon kiterjedt, sajnos ki kell hogy ábrándítsalak, ez nincs így: Szinte minden amit írsz az pop, pop közeli, vagy valamilyen pop-crossover. Amivel nincsen semmi baj én is hallgatok popot, de te elég egocentrikusnak tűnsz! A te zenei stílusod sem kevésbé lenne fikázható, mint azoké akikét te fikázod.

Én egyébként tényleg minden evő vagyok: hallgatok pop-ot(bár nem a leg mainstreamebb előadóktól), klasszikust (Chopin, Carl Orff pl.) , Classical Crossover-t (Josh Groban), Rock-ot (Pink Floyd), de például Depeche Mode-ot is néha...

2015. júl. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
És ezzel tényleg nem akarlak megbántani, stb. Lehet, neked az én ízlésem nem jönne be, csupán azt akartam kifejezni, hogy nem értem minek mások stílusával foglalkozni, beleszólni.
2015. júl. 18. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem csak Ennyit hallgatok amit leírtam, csak inkabb az ismertebbeket emlitettem meg.

Nem is fikázom senki stílusát, ezt a számot is csak azért említettem meg, hogy lássátok mire gondolok.

Látom sikerült a lényeget leszűrni. Bár lehet hogy én fogalmaztam rosszul, őszintén bocsánatot szeretnék kérni. :) Előfordul velem ilyesmi, kerültem is már kínos helyzetbe emiatt.

Inkább annyi a kérdés lényege: Csupán egymás majmolásából lehet valami ilyen népszerű? A kényszer a társadalom elvárásainak megfelelni?

Túl sokat gondolkodtam már rajta ahoz hogy mind leírjam és már olykor keverem amit irok es irni akarok..

Nem vagyok egocentrikus, sőt. Mindig meghallgatom mások véleményét és a fontosabbakat meggondolom. És megfigyeltem másokat is, mennyire a saját ízlésüknek ellentmondóan tudnak öltözködni, zenét hallgatni stb csak hogy másoknak megfeleljenek.

Lőjetek ki ha a lelketekbe gázoltam :s

2015. júl. 20. 23:51
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyébként nekem sincs bajom azzal ha szereti, csak azzal amikor nem de azért hallgatja mert az menő... Én már eljutottam odáig, hogy nem érdekel más mit csinál, a tanácsokat és véleményeket meghallgatom és átgondolom. Nem ítélem el a melegeket és egyéb más embereket sem.

Önthettek rám hideg vizet ha még nem nyílt ki a csipám, mert az élettől is kapni fogok bőven és sajnos eleget kaptam is, hogy mit azt ne kérdezzétek, nem publikus.

2015. júl. 21. 00:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond! Én valószínüleg hülyébben fogalmaztam min te, nem az erősségem. Ráadásúl írtam néhány totál baromságot :D Én nem figyelem annyira, hogy mások mit hallgatnak. De én inkább úgy vettem észre, hogy a 14-18 éves gyerekekre jellemző, hogy majmolják egymást, mert még nem találták meg a saját stílusukat. Nem biztos, hogy tisztában vannak a saját igényeikkel és szerintük még az a menő amit minnél többen néznek a YouTube-on... Szerintem mindenki át megy egy olyan korszakon amikor a tömeghez akar tartozni, persze ez mindenkinél másképpen nyílvánúl meg. Ráadásúl a média (rádió, tv, bulvárlapok) is ezeket a zenéket, előadókat nyomják a képükbe, minden területen jelen vannak pl. divat, stb. Aztán elkezdenek rajongani értük és hallgatják. Valakinél ez megmarad mert ezt szereti, valaki más vizekre evez. És valakit annyira nem foglalkoztat a zene! Példáuĺ Iggy Azalea több száz milliós nézettségekkel rendelkezik a Youtube-on, de a koncertjeire nem nagyon akarnak elmenni az emberek! Miközben, mondjuk Josh Groban videóit megnézik a YouTube-on pár százezren, esetleg 1-2 millióan, de mégis többen veszik a lemezeit, többen járnak a koncerjeire. Az amazonon 2015-ben vagy a legeladottabb az új albuma, vagy 2. nem tudom pontosan... A lényeg, hogy szerintem ez azt jelzi, hogy azok a rétegek akiket nem érdekel annyira a zene (és ezzel nincsen baj, érdekli Őket más) azok "beérik" azzal ha néha meghgatnak egy pop, rap, stb. híres számot az interneten. Ezért lesznek ezek a zenék népszerübbek és ezek általában könnyebben vogyaszthatóak. Szerintem jó, hogy mindenki megtalálhatja az ő igényeit kielégitő zenéket. Talán többen vannak azok akik az egyszerűséget kedvelik, persze ez így sem álltalánositható, de talán van benne valami...
2015. júl. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%
Mert ez a divat, Calvin Harris,Aronchupa,Avicii,Ők a legjobbak és szerintem az összes számuk király ;)
2015. szept. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!