Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan énekeljek beleéléssel?

Hogyan énekeljek beleéléssel?

Figyelt kérdés
Szeretnék énekelni. Persze eddig csak hobbi szinten és ilyen kisebb kaliberűen. Azt mondják jó hangom van, és a szöveget is jól meg tudom tanulni, valamint már kisebb nagyobb saját szövegeket is írok (persze nagyon bénák még), jól hangsúlyozok meg minden. De a hangomat nem merem kiengedni. Akár egyedül akár társaságban vagyok. Tehát legyen akár szerelmes, érzelmes, komoly, szóljon bármiről, akkor is csak halkan és ugyanolyan hangnemben megy. Nem tudom magam beleélni.

2015. júl. 24. 21:05
 1/2 iamconfusedhelpme válasza:

A hangnem szót rosszul használod, tehát itt pontosan mire gondoltál?:)

Én ének-zene szakos suliba járok, és jó ideje éneklek szóval azt hiszem érdemben tudok válaszolni erre a kérdésre. Azt ajánlom hogy kezdj el napi szinten énekelni, beénekléssel. A gyakorlat sokat tesz a latba. Ha komolyabb szinten akarod ezt művelni, akkor a zeneelmélet alapjait legalábbis tanácsos lenne elsajátítanod (főleg ha dalt írsz). Sok idő megszokni az emberek előtt bátran éneklést, de szerintem ha rendszeresen elkezdesz énekelni akkor egy idő után menni fog a családod előtt majd mások előtt is.

És végül ha a "hangnemmel" esetleg a hangterjedelemre gondoltál, akkor azt tudom mondani,hogy rendszeres énekléssel az is bővülhet. (Ha tényleg szívesen foglalkozol ezzel, járhatsz énektanárhoz vagy akár zene suliba, attól még ezeken kívül csinálhatsz mást is, én pl jogásznak megyek:D)


Sok sikert! :)

2015. júl. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hát nehéz pontosan megfogalmazni.

Úgy értem, hogy bármiről szól a dal, ugyanazzal a fapofával, és ugyanazzal az átlagos hanggal éneklem el, nem tudom beleélni magam. Nem tudom mennyire érthető így de ennél jobban nem megy :D


Köszi a tippeket, megfogadom :)

2015. júl. 25. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!