Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan oldjátok meg azoknak...

Hogyan oldjátok meg azoknak az extrémebb stílusú zenéknek a hallgatását, amelyek hangosan hallgatva nyújtanak valóban élményt?

Figyelt kérdés

Itt elsősorban a death metalra gondolok, és az ilyen zenét kedvelőkhöz szólok.


A fülhallgatókon keresztül magas hangerőn történő tartós zenehallgatás ugyebár halláskárosodást okoz, az extrémebb zenék máshogy való hallatását pedig általában a környezet nem díjazza...


2010. márc. 7. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem csak a fülhallgatón keresztül történő tartós hangos zene hallgatás okoz halláskárosodást, hanem szimplán a hangos zene ;)

De a kérdésedre válaszolva: a szobádban, ha egyedül vagy benne, kvázi azt csinálsz, amit akarsz. Beszéld meg a szüleiddel és a testvéreiddel (ha panelban laksz, alsó-felső-oldalsó szomszédokkal is akár), hogy a nap melyik órájában szeretnél hangosan zenét hallgatni (tehát ne éjjel fél egykor, este tíz után eleve csendháborítás, de ne is erre keljenek! :D). Nálam ez így jól működött :)

A másik tippem, MENJ KONCERTRE! :D

2010. márc. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ha fülhallgatókon keresztül van magas hangerőn hallgatva zene tartósan, az sokkal károsabb, mint ha más módon hallgatsz hangosan zenét.


Alapvetően nem az a gond, hogy pusztán kihallatszik a zene, hanem az, hogy milyen zene hallatszik ki.

A durvább műfajok sokaknál kiverik a biztosítékot...

2010. márc. 7. 18:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Hm, nem az a lényeg, hogy "sokaknál kiverik"-e a biztosítékot, hanem, hogy a családod hogyan áll a dologhoz :) Ha megmutatod nekik, nem fognak fanyalogni (vagy nem sokat :D), hiszen el kell fogadniuk, hogy neked ez tetszik. Az én szomszédom mulatóst hallgat, de jó hangosan :D Erkélyszomszédok vagyunk, úgyhogy egyszer megbeszéltem vele a dolgot, hogy ez remek, de 10 után már ne nagyon, és szépen be is tartja. :)

Durva zenéről még picit: ugyan nem tudom, hogy mit hallgatsz, de nálam Hypocrisy szokott menni, és eltűrik szépen. ;)

2010. márc. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hát a szüleim nagyon nem díjazzák az ilyen zenéket, így általában maradnak a fülhallgatók, de attól meg sokszor kellemetlen érzést érzek a füleim tájékáról, ezért érdeklődöm, hogy mások hogy oldják meg.


Ez az egyik kedvenc:

http://www.youtube.com/watch?v=nGkU_ZgOWfs


(Nem szeretem a klipeket, de ezt megéri megnézni, mert tényleg jó.) :)

2010. márc. 7. 18:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Okés, remélem, hogy valaki tud egy hasznosabb ötletet is javasolni :) Huha, ez az Aborted nekem már picit túl jellegtelen (nem bántásból írom!), nekem kell dallam is, nem csak ritmus :D
2010. márc. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azért köszi a tanácsokat.:)
2010. márc. 7. 18:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem fontos hangos zene:) Elég úgy születni, vagy olyan munkahelyen dolgozni;)
2010. márc. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyszerüen megoldom hangosan hallgatom :)
2010. márc. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!