Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Tankcsapda milyen zenekar?

A Tankcsapda milyen zenekar?

Figyelt kérdés
igényes, hanyag, van mondanivalója, lejárt? ki szereti?

2015. aug. 9. 21:19
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Hát, akiket én ismerek mind szeretik a Tankcsapdát, szóval ez nálunk már szent és sérthetetlen. Lejárt semmiképp nem. A rock soha nem jár le!

A mondanivalójáról, nem lehet egységesen véleményt alkotni, mivel minden dal másról szól, és ugyan úgy vannak bulizós számaik, mint elgondolkodtatóak. De ezt te dönts el. Ha számodra van akkor van, ha nincs akkor nincs. Személyfüggő.

Az igényes/hanyag közül nem tudok dönteni, mert annyira nem ismerem őket.

De szeretem őket és jó zenekar ennyi biztos. :)

2015. aug. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában szerintem annyire nem jó. Nekem legalábbis nem jött be a legutóbbi 2 albumuk. Nekem erőltetettnek tűnik. De a régi számaik nagyon jók, csak ajánlani tudom.
2015. aug. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

jó, tudom, hogy sokan szeretik, oda vannak értük, de kicsit szakmaibb szempontból, a többi rock zenekarhoz hasonlítva- akár?

mert bár én Led Zeppelinen és Queen-en nőttem fel, és bár hallgattam Tankcsapdát is, nekem eléggé műnek tűnik a két általam megemlített banda mellett.

2015. aug. 10. 06:43
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Műnek semmiképp sem mondanám, max szokatlan, mivel mást stílust képvisel. Ráadásul eggyel kevesebben is vannak mint az említett bandák, ez előjön a hangzásban.
2015. aug. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Connektor567


Ezzel mindent elmondtam.

2015. aug. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
?
2015. aug. 14. 17:19
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Figyelj, kicsit többet leírok.

14 éves vagyok, az első rock zene amit hallottam, az a Menyország Tourist volt. Na de akkor bele is megyek.


Én a mai napig minden nap hallgatom a számaikat. Egyszerűen megfognak. Régebbi számaik valahogy jobban bejönnek, de a legújabb album is fain :-). A dalszövegek eléggé fülbemászóak. A régebbi számok inkább Punkosak voltak, és leírták az akkori időt, erre példa a Keleti csőd nevezetű szám. Vannak nagyon ellazító számaik, erre le is írok pár példát: Tetoválj ki, Egyszerű dal, Kicsikét. Minden album próbál más témát magába foglalni, és a számok hangzása is más. Ez csak az én logikám, de ha meghallgatod a Baj van albumot, akkor azok kicsit vadabb, agresszívabb számok vannak, amiben sok a szó ismétlés. de élvezetes, igazi fejrázós :). Na de akkor ajánlok pár albumot: Élni vagy égni, Baj van!, Punk N Roll, Jönnek a férgek.


Az hogy mennyire igényes, azt te döntöd el. Szerintem a pokolgépesek azért képzetebbek voltak, de ettől én a Tankokat jobban szeretem, mert ők fogtak meg!


Jah, és ami + pont, hogy Lukács nagyon értelmes ember, és a koncikon és jó hangulatot teremt :).


Itt van pár intetjú a tankcsapdával, amit feltétlen nézzél meg!: https://www.youtube.com/watch?v=KujEy_ddvDQ


https://www.youtube.com/watch?v=WklyGBMFeaI

2015. aug. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A Tankcsapda alapvetően egy punk rock zenekar, úgyhogy nagyon magas fokú zenei és hangi képzettséget, igényes hangzást, művészi értékeket, és magasröptű gondolatokat ne várj tőle. Ez egy szókimondó, egyenes, őszinte zenekar, rockos, stílusos dalokkal, amik többnyire egyszerűbbek. Azért mert nincsenek magasröptű gondolatok a dalokba attól függetlenül rengeteg daluk elgondolkodtató, tartalmas, rengeteg benne az igazság, mivel nagyon erős görbe tükröt tartanak a társadalmunk felé, nagyon őszinte, frontális és progresszív szellemiségben reflektálnak a jelen korunk mocskára. Hanyagot nem értem, hogyan értetted, ezt nem szokás mondani egy zenére... szellemileg igényes, tartalmas szövegek, viszont nem magasröptű, értelmiségi zene, hanem inkább egyszerű, a kisembernek szóló, az elitizmust, sznobizmust megvető zene, hangzásilag is igényes, viszont nem magas minőségű a hangzás, ahogyan ezt a punkzenekaroktól megszokhattuk. Itt nem ez a lényeg, hanem a lázadás, a rendszerellenesség, a görbe tükör tartása, valamilyen szinten a képmutató tömegek polgárpukkasztása, a sajátos őszinte, autentikus attitűdjükben.
2015. aug. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A 8. jól írja.

Én még annyit tennék hozzá ha már a kérdésedben is szerepelt, hogy szerintem a Tankcsapda lejárt. Sokan szeretik ez tény, de a metál zene rengeteget változik, és külföldön már egész más műfajok hódítanak, itthon meg leragadtunk még mindig a tankcsapdánál, ami szerintem baj. Ennél igényesebb zenekarokat kellene felfuttatni a rock különböző műfajainak képviselői közül. Nekem a tankcsapdáról, az egyszerű emberek, meg a részeges zsíroshajú rockerek jutnak eszembe, tudom hogy ez sztereotípia, de tele van ilyen alakokkal a koncertjük és szerintem ez gáz. Vagy a mi társadalmunk a szar, hogy vagy nyamvadt igénytelen diszkó zenét hallgatnak az emberek, vagy a metálon belül az igénytelent mint a tankcsapda, ossian, pokolgép és társai, akiknek már rég nyugdíjba kellett vonla mennie, és átadni a helyet a fiatalabb generációnak, az új műfajoknak, az aktuálisabb témákat feldolgozó, művészi értékeket képviselő és komoly mondanivalóval rendelkező zenéknek, zenekaronak.

2016. szept. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Lejárt!?? Anyád :DD A ROCK elpusztíthatatlan!!!!! Én személy szerint punk vagyok és 6 éves korom óta hallgatom a Tankcsapdát! Nos, szerinted lejárt? ;)
2017. jan. 15. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!