Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A metal és a rock műfaj közt,...

A metal és a rock műfaj közt, mi a különbség?

Figyelt kérdés

2015. aug. 10. 13:09
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

a komoly különbségek: - a rock egy alap műfaj, a metál meg az egyik mellék ága (ami természetesen rettenetesen szerteágazó önmagában is)

-a metálnak keményebb a hangzása ez egyértelmű, ezt okozza a sokszor gyorsabb tempó, több gitár, a dob sem klasszikus a metálban, a dupla basszus pedál sincs jelen

-a metál riffek, skálák és ritmusok is sokkal bonyolultabbak, összetettebbek mint a rockban (talán kivéve a progresszív rockot, de az is a rock egyik alága)

-a metál sok torzított hangszert használ, leginkább ugye a gitár amit el lehet torzítani.

-a rockban még előfordul akusztikus gitár, míg a metálban csak elektromos van és általában minimum kettő (rockban is lehet több és rockban is lehet elektromos)


Amiket leírtam persze nem igazak minden egyes együttes minden egyes dalára, ezek általánosságok.

2015. aug. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A metál nem a rock egyik ága, az egy külön műfaj.Ennyi erővel a rock meg a blues egyik ága mert a rock a bluesból alakult.Az sem igaz, hogy sokkal bonyolultabbak a riffek például:

https://www.youtube.com/watch?v=AkFqg5wAuFk

Ennek a fő riffje még a smoke on the waternél is könnyebb.

A rockbandák dalainak 95%-ban használnak torzított gitárokat a különbség pusztán annyi, hogy a metálban a keményebb megszólalás érdekében magasabb a torzítás.

Metálban is előszeretettel alkalmaznak akusztikus gitárokat például

https://www.youtube.com/watch?v=U9RzeEwXb_c

Nem tudom mi az a dupla basszus pedál de szerintem a kétlábgépre-duplázóra gondolhattál.

"-a rockban még előfordul akusztikus gitár, míg a metálban csak elektromos van és általában minimum kettő (rockban is lehet több és rockban is lehet elektromos)

"

ez a mondat egy paradoxon ezt nem tudom értelmezni.

Összegezve annyi a különbség, hogy a metálnak keményebb a hangzása.Ennyi.Egy jazz nóta is lehet irdatlan gyors, rendkívül bonyolult, rengeteg gitárt adhatnak hozzá de ettől még nem lesz belőle metál.

2015. aug. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szövegileg és zeneileg is durvább témákat vesz fel a metál mint a rock. Legalábbis az old school metal, a mostani öngyilkos metál-t ne értsétek ide.
2015. aug. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
100%
A metál keményebb, agresszívebb. Mások a meggondolások, más a szisztéma, hiába ugyanazokból az alapelemekből építkezik.
2015. aug. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!