Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Írtam egy dalt, mondjatok...

Írtam egy dalt, mondjatok véleményt, kinek hogy tetszik, vagy éppen mi nem tetszik neki benne!?

Figyelt kérdés

Hetedikes vagyok, többször is próbálkoztam már dal/vers írással sőt novellálakat is írok néha... jöhet hideg-meleg (ezt a dalt amúgy a barátomnak írtam...)


Rólad álmodoztam éjjel-nappal

hónapokon keresztül

szívem egy mély rejtekén

Te voltál csak egyedül

féltem, igen féltem

hogy nem fogadsz majd el

és nem szeretsz majd engem

úgy ahogy azt kell


Néha megbántam a tettem,

sokszor szomorú is voltam,

de a boldogtalan napokon, mindig rád gondoltam..


(refr.)A szemed volt mi megbolondított,

a mosolyod mi megnyert,

szavaid belém ivódtak

illatod megbabonázott

minden így kezdődött,

még rég mikor nem ismertél

szerettem volna több lenni

nem csak egy lány ki téged keresgél


végül eloszlott a köd,

és minden rendbe jött

az álmom valóra vált,

s a szerelem rám talált

már nem álmodok tovább,

hisz a valóságot élem át

szeretlek míg világ a világ

szeress te is egy életen át...


(refr.)A szemed volt mi megbolondított,

a mosolyod mi megnyert,

szavaid belém ivódtak

illatod megbabonázott

minden így kezdődött,

még rég mikor nem ismertél

szerettem volna több lenni

nem csak egy lány ki téged keresgél



2015. aug. 10. 19:01
 1/5 anonim válasza:

Nekem az eleje tetszik, de a refrén nem igazán, azon lehetne még mit javitani, de az első 2 strófa nagyon jó!

A "végül eloszlott a köd" strófában sok a kinrim, az előtte lévőben meg nincs szinte semmi rim, ez nagyon üti egymást.

Az első versszakban ABAB a rímképlet, szerintem ezen az úton kéne továbbvinned a verset.

2015. aug. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor még egy kicsit dolgozom rajta, köszi:)
2015. aug. 10. 19:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem akarom elvenni semmitől a kedved, s ráadásul mivel még csak hetedikes vagy ezért úgy gondolom hogy helytelen is lenne ha alábecsülném a szöveg író képességeidet. Viszont szerintem ez a szám NEM JÓ! Indoklom is. Nekem ez nagyon nyálas, kissé erőltetett, rövidke, nem igazán jók a rímek, a mondanivalója is nagyon közönséges. Nagyon fontos hogy a refrén nagyon ütős legyen, olyan amit az ember könnyedén megjegyez, jó a csengése, dallamos..Nekem is hasonlít egy kissé valami gyenge TNT utánzatra.

Egyébként a sok kritika ellenére azért nem teljesen rossz, csak én még dolgoznék rajta, átformálnám kicsit, kiegészíteném stb.. mondjuk a refrént átdolgoznám, erre itt egy példa ( tényleg nem kell komolyan venni, csak segíteni próbálok)

"A szemeid voltak mik bolonddá tettek,

A szavaid teljesen lehengereltek,

A csókjaid engem szinte kivégeztek

Az érintéseid élve megmérgeztek

Az illatod valójában elvarázsolt

De a mosolyod volt az ami szívemhez láncolt.."

(utólag nem tudom hogy ez egyáltalán segítség-e, de ezt rádbízom hogy eldöntsd)

2015. aug. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem sem jó, így... De ez csak egy szöveg és nem egy dal! Dal formájában lehet, hogy tetszene, mivel ha jó akkor felül tudok emelkedni azokon a dolgokon melyek nem tetszenek...

Túl nyálas, közönséges és van pár fura rím. De még így is sok magyar slágernél 10x jobb! Szóval szerintem, ha örömöt okoz mindenképpen foglalkozz hasonló dolgokkal, mert még simán lehetsz tehetséges, sőt a kordbeliekhez képest az is vagy!

2015. aug. 11. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és a segítséget, akkor azthiszem egy kicsit átírom(: nagyon sokat segítettetek(:
2015. aug. 11. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!