Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ismertek avantgárd, vagy...

Sándorjános kérdése:

Ismertek avantgárd, vagy "fura" együtteseket?

Figyelt kérdés

Szeretnék megismerni pár ilyesmi együttest mivel ez egy olyan téma amit nem lehet eléggé érteni, vagy eléggé meg nem érteni, és nagyonis érdekel.


Eddig találtjaim: Xiu Xiu, The Residents, The Yellow Spots, Albert Einstein Bizottság, Messer für Frau Müller, Belga, Die Antwoord (utóbbi kettő igen jól szerepel a popkultúrában, tehát nem kötöm ki, hogy nem lehet populáris).



2015. aug. 10. 22:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Nagyon jó érzés az A.E. Bizottságot visszaolvasni egy picit meg is könnyeztem, ott gitározott az édesapám:) A többit nem ismerem de ismerek egy külföldi énekest aki szerintem teljes mértékben kimeríti a fura kategóriát: Boy Chad

https://www.youtube.com/watch?v=VuUDPwnWTK0

https://www.youtube.com/watch?v=Yg9o8uSKw98

nekem is többször meg kellett hallgatni mire "megemésztettem".

2015. aug. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 cawboy válasza:
The Mars volta. Nagyon érdekes zenét játszanak, mert a számaiknak nincs konkrét ütemmutatója.
2015. aug. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: Azért ezt nem mindenki mondhatja el magáról. Tök jó :) dobok egy pacsit az öregnek.

A videó kapcsán: Wtf, de legalább twerkelni lehet rá :D kicsit sznobnak éreztem magam utána (azért tartok némi távolságot én is, bár lehet természetes a reakcióm).


Második: Ez egy tök jó progresszív rock együttes, közel áll az ízlésemhez, mondjuk nem tudom mit értettél konkrét ütemmutató alatt, valamit ami folyton kattog, vagy dübög 4/4 7/8 3/4, vagy ki tudja hányban, mint a tuc-tuc zenék esetében? Csak mert tök jól kivehető ütemben zenélnek. (hiányoltam belőle valami kis trash érzést, de nyilván ez az együttes az őrület virtuóz és kifinomult "mesterkedésében" jártas, mintsem a naív-irónikus (lásd: Fekete Pákó, Irígy Hónajmirígy, Belga, Die Antwoord), vagy értékrendpusztító jellegű (A.E.Bizottság), vagy különösködő (The Residents) látásmódban. Eszembe juttatta nem tudom miért a Primust.

2015. aug. 13. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!