Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » GITÁROSOK! Mit tudok tenni,...

GITÁROSOK! Mit tudok tenni, ha a gitárom túl tompán szól? (többi lentebb)

Figyelt kérdés

Van egy gitárom Hárs test, Juhar nyak, ében fogólap.

tetettem bele új réz tőkét, és rozsdamentes bundokat is, ami sokat javított a dolgon, de még mindíg nem az igazi.

Hangszedőt nem akarok cserélni, mert nagyon szeretem a hang karakterét, nagy jelszintű hangszedő 3, vagy 4 tekercseléssel készült, erre már nem emlékeszem pontosan, valószínűleg ezért is hozza jobban a mélyeket.

Van még valami speckó módszer amivel javíthatok rajta?

Esetleg Eq pedál megoldás lehet?



2015. aug. 11. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:

EQ pedál a takony cukrozása.

Hangszedő csere az egyetlen megoldás.

A 3 vagy 4 tekercselés mondjuk nem tudom mit jelent.

2015. aug. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pickupot nem szeretnék cserélni semmiképp :)
2015. aug. 11. 21:49
 3/8 A kérdező kommentje:
Esetleg, ha original floyd rose-t tetetek a gitárba, az javít a hang karakterén? Most a gagyibbik változat van még benne.
2015. aug. 11. 21:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem, de biztos megéri arra a gitárra ennyi pénzt költeni?

Milyen hangszer az?

2015. aug. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott, hogy neked mi a tompa hangzás. Csinálj videót vagy vedd fel és linkeld be ide. Túl éles a hangzás, túl vékony? Vagy túl sok az alja? Vagy csak szimplán erőtlen? Erősítőn is nagyon sok minden múlik, nem lehet hogy inkább azzal van a gond?
2015. aug. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

erősítő silverblade, más felső kategóriás gityóval másképpen szól.

a hang erőteljes, de igen az alja sok, és a teteje kevés, pedig ki van csavarva a magas.

2015. aug. 12. 05:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Éncsak azt nem értem minek ragaszkodsz annyira szedőhöz, ha egyszer az a szar és miért a floydot akarod cserélgetni, mikor annak van a legkevesebb köze a hanghoz...
2015. aug. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Hangszedőt nem akarok cserélni, mert nagyon szeretem a hang karakterét, nagy jelszintű hangszedő 3, vagy 4 tekercseléssel készült, erre már nem emlékeszem pontosan, valószínűleg ezért is hozza jobban a mélyeket."


Te magad írtad le mi a probléma... Hangszedő cserét nem úszod meg.

2015. aug. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!