Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan tisztítsam meg a...

Hogyan tisztítsam meg a gitárom fogólapját a zsiradéktól?

Figyelt kérdés

Elektromos gitárról van szó. Néztem pár videót, de mindegyikben valamilyen drága szerrel tisztították. Engem kifejezetten házi praktika érdekelne. Új húrokat veszek, és meg szeretném tisztítani a gitárt újrahúrozás előtt.

Esetleg ajánlhattok valamilyen fogólap tisztítót, de ha lehet az olcsóbb kategóriából, azt is elmondhatjátok hogyan kell használni, milyen anyagú ronggyal tisztítsam, stb.. Hasznos videót is elfogadok. :)

Továbbá annak érdekében, hogy az új húrok sokáig megtartsák a csillingelő hangzást, játék előtt érdemes kezet mosni, játék után pedig a húrokat egy száraz ronggyal áttörölni. - ebből igaz valami? :)



2015. aug. 13. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

gitárlboltban árulnak faápolót külön fogólapra, nekem dunloptól kb 500 forint lehetett (de még ha havi 2x használnám akkor is évekig bírná).

Használata meg annyi hogy felviszed a fogólapra aztán letörlöd egy sima rondgyal.


A húrok meg így is úgy is elveszítik a csillingelő hangzásukat szóval felesleges ezzel foglalkozni.. egyetlen módszer amiről hallottam, hogy ha forró vízbe teszed a húrokat akkor visszanyerik a csillingelő hangzást. De amúgy meg mit számít ez, úgy sem koncertezni fogsz vele hanem a szobádban gyakorolni, ott meg az a lényeg hogy minnél jobban idegesítsd a szüleid

2015. aug. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de egy szóval sem említettem, hogy csak a szobában gyakorolok, és a szüleimet idegesítem. :)

A húr főzésről én is hallottam, de az inkább basszusgitárosok alkalmazzák, mert a húrok drágábbak.

2015. aug. 13. 22:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem egy rokonom készített bűnsz.r pálinkát, és azzal tisztogattam a gitár fogólapját. De ha van otthon valami kommersz vodka, azzal is meg lehet próbálni. Papírtörlőbe beitatod eg kicsit, és azzal könnyen lejön a retek. Viszont a rózsafa fogólappal vigyázni kell, mert ha túl erősen dörzsölöd vele, akkor az meg tud fakulni. Tehát a rózsafa fogólapot inkább 2-3 lépésben tisztítsad le. Ezek filléres megoldások, de a próbaterembe ne vidd el, nekem van olyan haverom, aki ezeket is meg bírta inni. :)

És a kézmosásos dolog igaz. Zenélés előtt MINDIG moss kezet. A fogólapon és a húrokon így érzékelhetően lassabban képződik lepedékréteg, és a játékkomfortod is sokkal nagyobb, ha tiszta kézzel, tiszta húrokon játszol. És a gitárnyak hátulját is érdemes gyakran áttörölni (akár negyedóránként is), az is sokat segít.

2015. aug. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, pálinkával inkább nem próbálkoznék, nem szeretnék kárt tenni a gitárban. :) A kézmosást akkor bevezetem.

Az első válaszoló nem tudom hol vett 500ft-ért tisztítót, de a legolcsóbb 1500-nál kezdődik hangszerdiszkonton.. :D

[link]

Lehethogy rá áldozom a pénzt, és veszek egy ilyet.

2015. aug. 14. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!