Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért szakad el állandóan a...

Miért szakad el állandóan a gitáromon a húr?

Figyelt kérdés

Hetente kell húroztatnom a gitáromat és mindig elszakad ugyanaz a húr....Mindig hangolásnál. Eddig azt hittem hogy én vagyok a béna, de most hangoltam az utolsó előtti húrt az az a b-t és a legalsó e szakadt el...Mondom wtf?!

Kérlek segítsetek, nincs kedvem minden héten új húrt venni és felrakni stb...:)

Gitár:

Pasadena agce1-sb



2015. aug. 22. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Melyik részen szakad el?

Nem húzod túl a húrokat, hangolóval hangolsz?

Legtöbb esetben valami elnyesi a húrt vagy a húrlábnál vagy máshol.

2015. aug. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hangoló géppel hangolok....mióta többször elszakadt nagyon óvatosan csinálom....és most fent a hangoló kulcsnál...tudod ahova rá megy a húr...:)
2015. aug. 22. 20:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet rosszul csinálod. Figyelj arra, hogy a megfelelő vájatban menjen a felső húrvezetőnél a húr, hogy a hangolókulcson szépen tekeredjen fel a húr. Ne egymásra, hanem mint itt: [link]


De lehet a felső húrvezetőd miatt szakad a húr.

2015. aug. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A húrozást szakemberrel csináltatom mindig, hangszerboltban..
2015. aug. 23. 13:31
 5/8 anonim ***** válasza:
A hangolókulcson a húrnak szánt furatot érdemes kicsit lesorjázni ilyenkor, többnyire kézi süllyesztő vagy apró háromélű reszelő finom és türelmes használata tökéletes kell legyen. A sorjázás ilyen méretekben 1-2 tizedmilliméter 45 fokos letörést jelent a furatszélen, minél simábban.
2015. aug. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezt gondolom érdemes lenne hangszerboltban?!
2015. aug. 23. 14:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg, de persze akármelyik öreg szaki megoldja, csak vigyél maszkoló szalagot, hogy ne lakkból kelljen kitakarítani a fémport.
2015. aug. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Rendben, megpróbálom! :)

Köszönöm!

2015. aug. 23. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!