Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni zongorázni?

Figyelt kérdés
Három hangszeren játszok jelenleg (szólógitár, basszusgitár és dob). Negyediknek valami egészen mást szeretnék választani, és ez lenne a zongora. Az előző háromhoz nem igazán kellett tanár, szóval nem igazán tudom, hogy melyiknél érdemesebb elkezdeni: magán tanár vagy zeneiskola? Illetve, hogy hány év kb.?
2015. aug. 24. 23:43
 1/2 anonim ***** válasza:
17%

egy élet is kevés.


sajnos a leírásodból valóban látszik, hogy soha életedben nem jártál zeneiskolába, valamint hogy csak otthon prüntyögtél a gitáron, mert ha metódus alapján tanultad volna őket, ahogy a zenészek, tudnád, hogy az a fogalom, miszerint "tudni" valamilyen hangszeren játszani, egy ostobaság.

egy hangszeren különböző szintek vannak. én több évtizede játszom hangszeren, akadémiai végzettségem is van, mégis belepirulnék, ha azt kéne mondanom, hogy "tudok" játszani a hangszeren. egy csomó olyan dolgot el tudok játszani, amiről szerintem fogalmad sincs, hogy lehetséges, viszont van egy csomó olyan dolog még, amiről nekem nincs fogalmam, hogy hogy lehetséges. és ezen évek alatt naponta min. 3-4 óra gyakorlás szükséges, a szinten maradáshoz. még több a fejlődéshez...


kicsit nagyképűnek tűnik, hogy te elvileg már három hangszeren (amelyek amúgy technikailag, zeneileg és minden egyéb tekintetben is elég messze állnak egymástól) profi vagy, "megtanultál" rajtuk játszani, és már nyergelnél is át a következőre. csóró herbie hancock, meg menuhin pedig annyira suttyó volt, hogy csak egy hangszert maxoltak ki életük során...


kérdésedre fókuszálva tehát, mi az a szint, amit el akarsz a zongorán érni? szeretnéd eljátszani a boci-boci tarkát? az kb. három perc aktív gyakorlással sikerül. el akarod játszani az egyik liszt rapszódiát? az olyan 8-10 év, alsóhangon, mivel hendikeppel indulsz (gondolom nem vagy 6 éves, amikor a legideálisabb elkezdeni zongorázni). komponálni szeretnél rahmanyinov színvonalán? az úgy uszkve 15 évtől az egész életed időszakát felemésztheti...


ja, hangszert tanártól kell tanulni. már ha komolyan akarsz játszani a hangszeren.


szerintem akkor kezdj hozzá egy vacsiúj hangszer metódusaihoz, ha mondjuk a basszsgitárodon el tudod játszani Pastorius összes szólóját, dobon Dave Weckl stílusában tudsz játszani és Borlai Gergő tőled kér autogramot, gitáron pedig egyszerre tudsz funkot kísérni, Sor-etűdöket blattolni illetve séróból eljátszani minden Joe Pass és Satriani szólót...

2015. aug. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Igazad van, és pont ezért nem úgy fogalmaztam, hogy három hangszeren 'tudok' játszani, hanem hogy játszok.

Ilyen középszintre gondoltam (hogy a kottát már megakadás nélkül tudjam olvasni, illetve hasonlók). Azért kérdeztem rá az időtartamra, mert kb. annyi ideig szeretnék tanárhoz járni, amíg eljutok erre a szintre, utána meg otthon szeretnék a hangszerrel foglalkozni.

Nem azért szeretnék egy negyedik hangszert is felvenni, mert hogy én már 'tudok' 'osztan akkor még egy hangszer, hanem mert nagyon szeretek zenélni. Abszolút nem vagyok profi és nem is állítom magamról.

2015. aug. 25. 00:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!