Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit kell ilyenkor csinálni,...

Mit kell ilyenkor csinálni, ha a tabulatúrán ilyen jel van?

Figyelt kérdés

Itt a jel:

<>

E között van a szám. Például:

<5>


Ez van a videóban is.

https://www.youtube.com/watch?v=Z6qbcSYIw9w


Hogy csinálja azt a hangot az E5-n?!



2015. aug. 25. 18:38
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
66%

három dolog:


1: a videón szörnyen rosszul játssza a Für Elise-t a srác.


2: a tabulatúra nem egységes lejegyzés, hanem egy amatőröknek, lustáknak kitalált valami.


3: itt jelen esetben ez a <5> azt jelenti, hogy az ötödik bund feletti üveghangot játszd le. magyarul az ujjadat odateszed az ötödik bund fölé de nem fogod le és úgy pengetsz. egyszerű fizikai jelenség.

2015. aug. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
82%
A tabulatúra nem lustáknak és amatőröknek, hanem gitárosoknak van kitalálva.
2015. aug. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

A srác egyébként kifejezetten ügyes.

Úgyhogy 3-ból kettő fail.

2015. aug. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
49%

nem. a gitárosoknak az ujjrendtáblázat van kitalálva, és természetesen a kotta, mint minden zenésznek.


a tabulatúra egy, a kottát helyettesítő, vizuális, leegyszerűsített valami, ami azért és csakis azért lett kitalálva, hogy megkerülhető legyen a kottaolvasás. nincs is egységes tabulatúra lejegyzési mód, kb. olyan, mintha egy zongorista azt írná le kotta helyett, hogy balról hanyadik fehér billentyűt kell leütni adott helyen.


(egyébként a tabulatúra eredetileg orgonához kellett, és így nézett ki: [link]

2015. aug. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
49%

a srác nem ügyes, a fekvésváltásai röhejesek, a hangok fele bennmarad, lageugrásnál az egész nyolcadlánc megbomlik. ha egy ilyen előadással kiállna koncertezni, megdobálnák.


de írogassál nyugodtan.

2015. aug. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
81%
Ki ez a lelketlen konziszökevény?
2015. aug. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Amúgy annyiban igaza van a konziszökevénynek, hogy nem tökéletes ahogy játssza a srác a videóban, de egyáltalán nem rossz, és főleg nem borzasztó és szörnyű.
2015. aug. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
64%

nem vagyok lelketlen konziszökevény, lelketlen konzitanár vagyok :D


a für elise egy komolyzenei darab, még akkor is, ha a sok okos gyerek a kapucsengők theme songjaként ismeri is. és mint komolyzenei darab, úgy is kell eljátszani. felőlem egy guns n roses darabot úgy kamuzol el, ahogy akarsz, de beethoven egy picit más kategória.


íme, itt egy profi prezentáció. neki van stílusérzéke, tökéletes technikája, kiválóan hangsúlyoz. sanszos, hogy nem tabulatúrából tanulta meg :D

https://www.youtube.com/watch?v=3kjEvg_ZkgI

2015. aug. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
55%
az is jellemző, hogy ha leírom azokat a teljesen elfogadott igazságokat, miszerint a tabulatúra amatőröknek való, vagy hogy a videón játszó csávó rosszul játszik, le vagyok pontozva. sebaj, pontozzátok le anyátokat is, amiért a kezetekre csapott mielőtt konnektorba nyúltok, gyerekek :)
2015. aug. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!


Én otthon tanultam gitározni, és amiből tanultam, az tabulatúrából tanított. Ott volt felette a kotta is, de azt nem tudom olvasni.

De már terveztem, hogy megtanulom olvasni. Kaptam kottákat is egy ismerőstől.

Viszont az ujjrend táblázatról mesélnétek egy keveset, hogy mégis miként kell olvasni? Van elképzelésem róla, de nem vagyok benne biztos.

2015. aug. 25. 20:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!