Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Csak szerintem röhejes és...

Csak szerintem röhejes és felesleges dolog, amikor egy zenekar vagy előadó kijelenti, hogy végleg befejezik?

Figyelt kérdés
Tehát arra gondolok, amikor egyöntetűen elhangzik tőlük: "Egyszer s mindenkorra abbahagyjuk, ez az utolsó turné. Soha többé nem állunk színpadra." És utána mégis az ellenkezője történik. Megtörtént példának tudnám mondani a Rolling Stonest és Roger Waters-t. Jelenlegi példa pedig Ozzy a Black Sabbath-tal, ugyebár azt mondják, hogy a jövő évi világkörüli turné az utolsó lesz, utána már ő nem fog a Sabbath-tal színpadra lépni. De most komolyan, miért nem lehet inkább azt mondani: "Most befejezzük, jelen állás szerint nem tervezünk többé színpadra állni. De ki tudja, mit hoz a jövő?"?
2015. szept. 6. 07:49
 1/4 A kérdező kommentje:

Ja, és akkor legyen egy magyar példa is, méghozzá egészen friss:


[link]

2015. szept. 6. 07:53
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván korrektebb lenne az a verzió, amit leírtál.Én két okát látom, amiért mégsem az a gyakoribb. Egyrészt sok esetben ott és akkor tényleg úgy gondolják, hogy végleg befejezik, elegük van az egészből/egymásból, aztán később, amikor megjön az ihlet/fogyóban van a pénz, meggondolják magukat. Másrészt sokkal hangzatosabb és nagyobb sajtóvisszhangot kelt, ha végleges befejezést jelentenek be, mintha csak hiatust.

Btw a Black Sabbath valószínűleg nem fog turnézni többet, mert Bill Ward helyett most is másnak kellet játszania, Tony Iommi pedig többször nyilatkozta, hogy nagyon rosszul viseli a turnézást fizikailag, ezért többször nem fog, max stúdiófelvételt tart elképzelhetőnek.

2015. szept. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2: Igen, a hangzatosságban van valami. Meg ebből talán az is következik, hogy növeli a koncerteken a teltház esélyét, ha utolsó turnéként hirdetik meg.

Szerintem a betegség sem garancia arra, hogy soha többé. most hirtelen nem tudok példát mondani, de ha keresnék, tuti, találnék.

2015. szept. 6. 14:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Igazad van. Vannak zenekarok akik már olyan sokszor megtették ezt hogy már nem is lehet tőlük komolyan venni ezeket a kijelentéseket. Remek példa erre a Black N' Blue.
2015. szept. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!