Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Saiid csak "vérileg" zsidó...

Saiid csak "vérileg" zsidó vagy "zsidó életet" is él?

Figyelt kérdés

Rengeteg AKPH számban hallom a zsidósághoz köthető dolgokat, pl, hogy nem eszik disznót, sabbath így, sabbath úgy, stb. Azt tudom, hogy az apja Kossuth-díjas író és a család elvileg zsidó. Ő hogy áll a dologhoz?

Légyszi értelmes válaszokat...



2015. szept. 9. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem Saiid apja író, hanem Újoncé (Závada Pálnak).


Szerintem Saiid "kultúr-zsidó", azaz nem feltétlenül a Tóra és a Talmud előírásai szerint él, viszont erős kötődése van a zsidó kultúrkörhöz, történelemhez, és a magyar identitása mellett jelen van a zsidó identitás is.


Remélem nem azért kérdezted mert ez szerinted probléma lenne... :)

2015. szept. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, Závada Pálnak hívják, azt akartam írni.
2015. szept. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 brokenbone ***** válasza:

"biboldó vagyok lenyóra oltod csak a csapatot nem érdekel mit hallasz ott hogy tartom e a sabbathot" /saiid/


igen, zsidó.

2015. szept. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már milliószor hallottam az Utcadiplomát, vágom a sorokat, és ezt is, hogy zsidó. A kérdés az volt, hogy mennyire "él zsidóként".
2015. szept. 28. 21:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Fakk, egy interjúban válaszolt erre Saiid, de már nem találom.. egyébként ha jól emlékszem, azt mondta, hogy nem él zsidóként, de ha megtalálom linkelem.
2016. dec. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyébként, ha már újra él egy akph téma akkor valaki tudja, hogy Saiid mért nincs rajta ezen a tranzkaphka lemezen vagy min? Meg mikorra várható új dalok tőle? Meg akkor Újonccal csinalnak még közös számokat ugye?
2016. dec. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez album Újonc P és a Slammie Beats közös projektje, egyébként asszem mikor Újonc ezen dolgozott akkor Saiid külföldön volt. Nyugi, zenélnek tovább együtt, csak nem tudom, hogy új album mikorra várható.. Hogy mennyit kell rá várni, de én várok rá :D
2016. dec. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszii akkor megnyugodtam :) most már csak győznöm kell kivárni :D
2016. dec. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!