Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretitek a magyar NÉPZENÉT?

Szeretitek a magyar NÉPZENÉT?

Figyelt kérdés
Azt látom, hogy egyre kevesebb ember szereti, és ez elég szomorú. Én imádom, pedig fiatal vagyok!
2010. márc. 14. 11:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
Ez nem életkor, hanem intelligencia függvénye. Én is szeretem a népzenét.
2010. márc. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De az a vicc, hogy én a népzene mellett imádom a rockot, a klasszikust, a jazzt, az igényes elektrot, a pszichadelikus zenéket, tehát a rapet kivéve szinte mindent! És nem értem, miért kell bekategorizálni magukat az embereknek, hogy én csak ilyen és ilyen típusú zenét hallgatok, szerintem úgy egy csomó jó és érdekes dologtól elzárják magukat.
2010. márc. 14. 11:50
 3/14 anonim ***** válasza:
Köze nincs az inteligenciához.Kinek a pap kinek a papné.Nekem se jön be annyira,kiskoromba szerettem,de már átalakult a stilusvilágom.
2010. márc. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
De ha valakinek nemtetszik minek halgassaa?
2010. márc. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Például azért, mert ez is a kultúra egyik ága, és egy nemzetnek úgy érzem, fontos fenntartani a kultúráját. És nem az a hazaszeretet, ha felveszed a nagymagyarországos pólót, meg büdöscigánybüdöszsidózol, hanem az, ha a néped kultúráját igyekszel minél jobban megismerni.Ebbe beletartozik a zene, az irodalom, a történelem, és még rengeteg dolog. De egy szóval nem mondtam, hogy hallgasd ha nem tetszik. De aki 'nagymagyarkodik' az ne a kárpátiját meg az ilyeneket hallgassa, mert nem az a kultúra része, hanem a népzene.
2010. márc. 14. 12:04
 6/14 anonim ***** válasza:

Intelligencia kérdése... Beszarok.


És igen kedves kérdező, ez is hozzátartozik a kultúránkohz, de ez csak annyit jelent, hogy illik tudni róla egyes dolgokat, de ha valakinek egyszerűen nem tetszik, az mi a francot csináljon?


Szóval szeritnem elég nevetséges ez az egész kérdés.

2010. márc. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Még abban valamelyest igazad van, hogy sokkal inkább ilyen dolgokkal kéne foglalkoznia annak, aki olyan nagyon nemzeti érzelmű, de még ebben az esetben sem teljesen jogos, amit mondassz. Mert szerintem az, hogy mennyire szereti valaki a hazáját megint nincs összefüggésben azzal, hogy ki milyen zenét szeret.
2010. márc. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Könyörgöm, egy egyszerű kérdést tettem fel. Semmi támadó jelleg nem volt benne. Csak válaszoljatok légyszi, ne oktassatok ki.
2010. márc. 14. 12:22
 9/14 anonim ***** válasza:

Én a kérdezőnek adok igazat. Nem azt írta, hogy a nemzetiek hallgassanak népzenét, de ha ennyire szeretik a hazájukat, illene tisztában lenniük a jellemzőivel, meg alapszinten a magyar népzenei kultúrával.


Én úgy különösebben nem hallgatom (ha már itt tartunk, szeretem a hazámat, de a kárpátiát utálom), de sokkal többre tartom, mint az elektronikus/rock/pop/rap stílusok képviselőinek 90%-át. Személy szerint metált hallgatok.

2010. márc. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ezzel az érveléssel egyedül az a probléma, hogy a kérdező azt kérdzete, hogy SZERETJÜK-e. Tehát erről volt szó.
2010. márc. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!