Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mik a skalak /Mire jok?

Mik a skalak /Mire jok?

Figyelt kérdés
A kerdesem az lenne, hogy mik is a skalak? Mire jok, es hogy milyen tipusuak vannak? Hogyan kell elkezdjek skalazni? + hasznos tanacsokat is kernek, a temaval kapcsolatban. Kerem, a trollok kimeljenek. Ha valaki reszletesen eltudna magyarazni, megkoszonnem! :)

2015. szept. 30. 17:49
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Hát ez elég tág fogalom, kb. mintha azt kérdeznéd, hogy mik a hangok és mire jók.
2015. szept. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A lenyeg az lenne, hogy szeretnek rendesen megtanulni szolozni, es azt szeretnem elerni, hogy ne csak esztelenul csinaljam amit csinalok, hanem tudjam is hogy mikor mit jatszok.
2015. okt. 1. 15:39
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Igazán élmény lehetett az eddigi szólómunkásságod, ha eddig azt sem tudtad mi az a skála, vagy, hogy mire jó...
2015. okt. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

hát én úgy fogalmaznám, hogy a skála az lényegében egy hangsor amit ha eljátszol akkor az jól hangzik.. kezdéskor legtöbbször a pentatonikus skálát szokták megtanulni... aztán ha pl tudod az A pentatonikus skálát, akkor azt használhatod arra hogy egy A hangnemben lévő háttérdalra improvizálgass.

Na jó ez nem éppen nevezhető rendes magyarázatnak, de én soha nem jártam tanárhoz, szóval nem igazán tudom megfogalmazni..

én úgy tanultam szólózgatni hogy megtanultam a skálát, begyakoroltam, aztán tanultam 1-2 licket a netről és azokból kiindulva improvizálgattam backing trackekre... aztán lényegbén minnél többet gyakorld , annál jobb leszel. Először csak arra fókuszálj hogy az amit játszol az passzoljon a zene alá, tehát még ha unalmas és repetitív is lesz, legalább nem fog hamisan szólni..


Ezt tényleg csak gyakorlással lehet megtanulni.. de azért jól jöhet egy tanár

2015. okt. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a segitseget! :) Probalkozok majd!
2015. okt. 1. 16:46
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Jól elmagyarázta az előttem szóló, simány csak jól hangzik, és ez az alapja az összes zenének.
2015. okt. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen szerintem is ertheto volt, mar probalgattam is, ezt azt es tenyleg, rajottem magamtol is a tobbire :)
2015. okt. 1. 18:16
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
https://www.youtube.com/watch?v=zqVD_xVA-mg :) ebbol a legkonnyebb megtanulni a pentatonic skalat es ugy ertelmet is ad a tobbihez h hogyan kellene eljarnod ha talalsz egy jol hangzo hangsort :)
2015. okt. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A skála adja meg a jellegzetes hangzásvilágát egy számnak, mert megszabja, hogy milyen hangokat használnak benne. Pl. az arab zene más skálát használ mint mi. Attól van számunkra olyan érdekes hangzásvilága.Az egyiptominak, indiainak, stb. megint saját skálája van, és így tovább.

Ime egy video, amely bemutatja a hangzásbeli különbségeket a skálák között:


https://www.youtube.com/watch?v=KRHIR69r4ZI

2015. okt. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!