Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ajánlanátok dob- illetve...

Thurston kérdése:

Ajánlanátok dob- illetve gitártémákat gyakorláshoz?

Figyelt kérdés
Minél nehezebbeket, ha kérhetném. (Gitártéma alatt nem szólókat értek, mert a szóló mindig csak robotmunka.)
2010. márc. 15. 13:16
 1/8 anonim válasza:

vannak nekem gépen egy csomo guitar pro-s tabok,és vannak ott ujgyakorlatok,skálák egyebek,ha kell, akkor írj egy privátot :p

zuzo

2010. márc. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, de pont nem ilyenekre gondoltam. Az ujjgyakorlatokat jó begyakorolni. És nem nem olyan témákat akarok, amik alapvetően egyszerűek, csak sok gyakorlást igényelnek, hanem ami baromi nehéz, de ha jó szinten vagy, akkor hosszadalmasabb robotolás nélkül is el tudod játszani.
2010. márc. 15. 14:36
 3/8 anonim ***** válasza:
2010. márc. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ha riffeket és tompítást szeretnél egyszerre gyakorolni, akkor Metallica-Master Of Puppets , nem olyan könnyű, hogyha gyors pengetést tompítással akkor Metallica-My Apocalypse, hogyha nem sok ideje gitározol hidd el bele fogsz fáradni, aztán még ujjgyakorlatnak nem rossz a Metallica-That Was Just Your Life sem, az is nehéz, ráadásul szedni kell az ujjaidat:)
2010. márc. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az Opeth témák állítólag nehezek. Ha nem mennének hallás után :-)

[link]


OFF:

A szóló és a robotmunka közti párhuzamot nem nagyon értem, de minded, nem a kérdéshez tartozik.

2010. márc. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Júj. Látom érkeztek válaszok. Na szép sorjában.


A Necrophagist nem valami bonyolult. Gyors, meg minden, de igazán bonyolult dolgok, amiknek az értelmezése agyilag is megerőltető lenne, nincsenek benne... Metallicával nagyjából ugyanez a helyzet, de szeritnem azt már fél éves dob/gitártudással is be tudja gyakorolni bárki.


Legutóbbi válaszolónak:

Úgy értettem, hogy a legtöbben, amikor jó gitárosokról van szó, mindig a szólókkal jönnek, pedig az ilyen klasszikus szólók többsége (GNR-re, meg ilyesmi bandákra ogndolok) tök alapokból áll, amiket annyiból áll eljátszani, hogy szó szerint beleerőlteted az ujjaidba.


Ez az Opeth meg tetszik. A dobok mondjuk itt is többnyire csak darálásból állnak, de van pár jazzesebb daluk, ahogy elnézem, amiben azért van fantázia bőven. A gitártémákat illetően meg pontosan erre gondoltam. Még nem próbáltam játszani, de első hallásra is hallatszik, hogy elképesztően egyedi akkordokat és skálákat használnak. Tényleg szinte eljátszhatatlannak tűnik némely' téma. (Főleg, hogy közben énekel is a srác. Beszarok.)


Ilyesmik jöhetnek még, ha valaki tud valamit.

2010. márc. 16. 17:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Opeth totál egyértelmű, ha gitárról van szó. És asszem' értem is, hogy mire gondolsz. Ha ilyen egyedi megoldásokat keresel, akkor javaslom még a Cynicet és a Pain of Salvation-t. Ezek dob terén is eléggé ütnek. (Szóvicc, haha.) A POS-ban főként az a durva, hogy elképesztő ritmusokat agyalnak ki. Meg van egy csomó olyan témájuk, ami egyszerűnek tűnik, de közben meg tök szivatós, ha játszani próbálod.


Aztán ha igazán bonyolult dobokat akarsz hallani, akkor ajánlom a Porcupine Tree-t.

http://www.youtube.com/watch?v=sUnAxegUJu0

2010. márc. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, látom pont te is írtál közben. Nagyjából egyet értek, de azért a Necrophagist-ban is vannak helyenként trükkös dolgok, ajánlom nézz utána több számuknak is. Még ha nincs is bennük semmi igazán "ljátszhatatlan", akkor is találhatsz benne finomságokat.
2010. márc. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!