Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A zenében a dallamok sosem...

A zenében a dallamok sosem fogynak el?

Figyelt kérdés
Többször eszembe jutott már,ha hallottam valami új zenét,ami nagyon tetszett,hogy vajon hányféle zenét fognak tudni csinálni,ami hasonlóan nagy örömöt okoz az embernek? Végtelen sok dallam létezik? Nem fognak elfogyni soha? Aztán ami még érdekes,hogy egy szám amikor új,akkor nagyon tetszik, aztán lehet azt hallgatom 1 hétig naponta 10x-20x , és azután megunom, de aztán jön majd hosszabb-rövidebb idő után megint valami új,amitől szintén el vagyok ájulva. Ezt az érzést végtelen sokszor át lehet élni? Remélem igen,és nem fogynak el a dallamok,mert imádom a zenét:P

2015. okt. 11. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Már réges-rég elfogytak a variációs lehetőségek a köznapi ételemben vett dallami motívumok esetében. Száz éve épp ezért alakult ki a dodekafón zene, mert az tizenkét fokú és matematikai számsorrendeken alapul. Abból sok millió variáció létezik, de gondolom az ilyen dallamok nagy örömöt nem okoznak neked. (lásd Schönberg műveit).


A könnyűzenei dallamok, mivel súlyos keretek közt vannak (popzenében nem igazán van moduláció, sem hangnemi kitérés), nem túl variábilisak. Ha meghallgatsz száz popszámot, abból 50 igazából ugyanazt a dallamot tudja, csak soundokkal, hangzásokkal, hangszereléssel feledtetik ezt.


12 hang van, ez önmagában sem sok variációra ad lehetőséget, hát még a könnyűzenében, ami nem a kromatikáról, invenciózus dallami megoldásairól híres.

2015. okt. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

+

Ráadásul a dallamok jobbára skálákon, hangzatbontásokon alapulnak, ritkábbak az óriási hangközugrások, ezért még kötöttebb a dolog.

2015. okt. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Úgy látom ezek szerint mégsem,akkora hülyeség a kérdésem,mint amilyennek gondoltam. Talán ha jobban belegondolok,akkor nálam úgy van,hogy hallgatok valamiylen tipusú zenét,utána általában valami más miylen tetszik,és aztán megint másik, utána meg szépen lassan megint visszatérek a legelsőhöz, talán ezért van nálam mindig ez az újdonság öröme,mert többfélét igyekszem hallgatni és nem mindig ugyan azt. Egyébként nem titok , én főként az elektronikus zenéket preferálom, de ez is ugye egy elég általános fogalom, és ebben is van egy csomó stílus. Emlékszem régebben mikor csak techno-t hallgattam, utána a végén már elég unalmas volt , aztán váltottam és jöttek a lágyabb dance dallamok és még pár másik , és techno-t nem is hallgattam vagy 4-5 évig. Mostanában megint belehallgattam 1-2 technoba , és elég jó érzést adott (jobbat mint amikor abbahagytam hallgatni..) , de biztos vagyok benne , ha sokat hallgatnám , megint beleunnék.
2015. okt. 11. 16:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de linkelnél egy techno számot, aminek szép a dallama?
2015. okt. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A zene nem csak hangokból áll hanem ritmusból is ezért nem fogy el olyan könnyen a dallam se. Ez jól tetten érhető a jazz zenében ami folyamatosan fejlődik.

https://www.youtube.com/watch?v=0gXhwv9_ZS0

2015. okt. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!