Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mik kellenek egy otthoni...

Mik kellenek egy otthoni stúdióhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már egy jó ideje zenélek, és úgy döntöttem, hogy összehozok egy kis házi stúdiót a szobámban, viszont egyáltalán nem értek a témához, szóval szeretném ha ti mondanátok meg, hogy mi kell ahhoz, hogy viszonylag olcsón összeállítsak egyet. Továbbá milyen program kell ahhoz, hogy a felvett hangokat össze is tudjam állítani?

Gitárt és vokált vennék fel, ha ez számít.

Főleg magam szórakoztatására használnám, meg barátoknak küldenék felvett anyagokat, szóval nem baj ha a minőség nem a legeslegjobb.

Köszi előre a válaszokat!



2015. okt. 14. 22:55
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát, ha csak magadnak akarod, akkor változó lehet az összeállítás.


Ami tuti, hogy szükséged lesz a hangszerre, előerősítőre (esetleg keverőre), egy lehetőség szerint jó hangkártyára és bármilyen felvevő és szerkesztőprogira. A vokálhoz pedig kell még egy mikrofon. Mindehhez kábelekre is szükség van. Nagyon tömören ennyi...

2015. okt. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

youtubon keress rá a soundspectrestudio-ra, egy hangmérnök futattja a csatornát, és többek között arról is csinált videókat hogy hogyan játszd föl a gitárod,dobod,basszusod stb.


Am szerintem 2 lehetőséged van: vagy veszel egy külső hangkártyát, és abba szúrod a gitárod, majd vmilyen programmal hozzáadod az effekteket, vagy pedig veszel egy jó mikrofont és azon keresztül.. persze ez csak akkor jó ötlet ha jó kombód van.

2015. okt. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Önmagában mikrofonnal erősítőből felvenni? Szerintem ne.
2015. okt. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
van egy régi kazis magnóm, tökéletes erre a célra. Ha gondolod megbizniszelhetjük okosba.
2015. okt. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Önmagában mikrofonnal erősítőből felvenni?"


LOL, bármilyen meglepő, többször csinálják így, mint vonalban. Persze nekik vagy süketben van, vagy gyönyörűen hangolt felvevőhelyiségek közül választanak. És nyilván mikrofon is van pár fajta a szekrényben. A tudás és tapasztalat is mögötte van, ami nélkül már elhelyezni se képes az ember a láda előtt a mikrofonokat.


Viszont otthon egy olyan hangkártyával, ami párhuzamosan a mikrofonos mellett a vonalat is rögzíti, szerkesztésre igen alkalmas nyersanyag születik a lehető legkevesebb lóvéból. A mikrofonválasztás persze külön művészet, érdemes független hozzáértőket kérdezni fórumokon, hogy kis költségvetésből az adott feladatra mi lenne a legjobb ár/érték arányú megoldás.

2015. okt. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kérdésre: a hangkártya nem nagyon áll meg 50 alatt. Legalábbis nekem a Steinberg UR22 alattiak nem nagyon játszanának, ha kicsit is komolyan veszem, amit felpengetek. Esetleg a Line6 kis modelljei, mert az legalább erre való. Egyiknél se úszod meg kábelszerelgetés nélkül a "szerintem jól mikrofonoztam" és a száraz line jel párhuzamos felvételét.


Stúdiómonitorokra szerintem nincs égető szükséged. Nekem a legelején egy Philips SHP2500-as olcsó füles (az idióta kábel lecserélése után) tökéletes volt arra, hogy mindenhol élvezetesen szóló mixeim szülessenek, olyan nagyon megszokni se volt mit rajta (hacsak azt nem, hogy 4-600Hz-en meredeken levágva a mélyeket belehallgassak, hogy akkor is marad-e valami a jóból, érthető-e az alja még). Általában a Sony és a Philips kis gumiernyős füldugói még piszok jól használhatók amatőr keverésre (nyilván attól még fél-egy év fórumbújás, youtube és meló, mire belejössz). Szokták az iPad agydugóit is ajánlani, még komolyban is, hogy az egyik eléggé gyakori "hangszóró" megoldáson behallgasd, hogy tényleg bebólogat-e a nép.


Minőségen nem tudsz úgy spórolni, hogy ne legyen irgalmatlan kotvány. Élből hasznavehetetlenek a 30 alatti, tetszőleges hangkártyák zenélésre, legalábbis az esetek nagy többségében egészen biztosan. Nincs saját ASIO driver, ha van is, akadozik, hülyeséget jelent a saját késleltetéséről, nem lehet lelőni a hitvány DSP-t, a konverterek az összetettebb anyagok részleteit teljesen lenyelik, miközben isten tudja miféle halom bóvligyanús varázslással mégis "rohadt jól szól"... 50-től már a rémesen egyszerűt kapod, ami csak arra törekszik, hogy transzparens legyen, és zenére kézhez áll (khm, fülespoti, túlvezérlés led).


Ha nagyon "rászoktál" a spórolásra, akkor szerintem olykor kísérletezz fejben ilyenekkel, hogy mennyit adnál tévére, videokártyára, súlyos hangtechnikára, ilyesmire, és lásd be, hogy kevesebbért ezt megérdemled. :)

2015. okt. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Wow, köszi a sok választ :D

A spectresoundstudio csatornát ismerem, nézem is rendszeresen a videóit a csávónak, csak ha stúdió eszközökről beszél nem értek túl sokat dolgokból...:D

Ha tényleg legalább 50.000 fölött jön ki élvezhető minőség akkor ez a tervem még várni fog egy kicsit.. :D

2015. okt. 18. 19:40
 8/9 anonim ***** válasza:

"LOL, bármilyen meglepő, többször csinálják így, mint vonalban."


Vonallal együtt veszik fel, a mikrofonos felvétel csak teret ad a gitár hangjának. Önmagában, csak mikrofonos felvétel, az nagyon viccesen hangzana...

2015. okt. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Stílusa válogatja. Van, ahol pont a stage szólás az elképzelés. Tehát van, hogy csak cab kell. Olyan, hogy csak line kell, ritkább már, és akkor is arra kell, hogy végül azért is ráhajítsd valami megszokott láda impulzusválaszát.
2015. okt. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!