Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 1994-95-96 környékén volt egy...

1994-95-96 környékén volt egy környezetvédő zenekar, egy énekesnővel és pár gyerekkel, Zöld Szívesek voltak, emlékszik valaki a nevükre?

Figyelt kérdés

Egyetlen dalszöveg ugrik be, "Egyetlen Földünk van csak".

Rámtört a nosztalgia, akkor jártam általános iskola második-harmadik osztályába, jó lenne legalább a borítót látni :D


2010. márc. 17. 05:14
 1/6 A kérdező kommentje:

ja és volt egy elefánt is benne :D

plz help

2010. jún. 10. 17:14
 2/6 anonim válasza:
Én is emlékszem! Én is voltam a koncertjükön! Megvettük a kazettát, egy kisfiú (asszem Ákos volt a neve) és egy kislány énekelt rajta. És az utolsó szám így kezdődött, a kislány énekelt: "Gyöngyvirág a bodzák alján ki szeretne kelni, ám az üres konzervdobozt el kell onnan tenni. Jó levegő, tiszta erő, szmog nélküli város, rajtad múlik, hogy becsülöd, s kerülöd, mi káros." Wow, ezt most így 20 év távlatából hívtam elő az agyamból!!! Sikerült megszerezned? Én is olyan szívesen meghallgatnám megint!
2014. jún. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

jaj, de jó, hogy emlékszik más is :)

nem, sajnos nem találtam meg a mai napig sem.. semmi nyoma szinte az interneten :(

kár :(

ja és én is voltam koncerten :)

2015. ápr. 5. 00:35
 4/6 A kérdező kommentje:
volt egy olyan dalszövegük is, hogy "ültess fát, életfát, őrizd az oxigén forrását"
2015. ápr. 5. 00:37
 5/6 AdamGF válasza:

Ez az album az Elefáni és barátai volt, az 'Egyetlen Földünk van csak' az album utolsó előtti dala. Az együttesnek nem tudom, mi volt a neve. Nekem kazettán volt meg, nagyon kedveltem - talán még meg is van valahol.


Én, ha jól emlékszem, '95-ben voltam 8 éves kisiskolásként a koncertjükön a sulival valamelyik művelődési házban, vagy színházban. Néhány számnál fel is mehettünk a színpadra.


Emlékszünk Szabó Ildikóra az Űrgammák sorozatból (nekem szintén nagy kedvencem volt)? Ott Juci zolgot alakította, hogy jobban be tudjuk azonosítani. Csak érdekességképpen: ő is énekelt a darabban, két számban egész biztos. Sőt, ha minden igaz, a Pokolgép egyik szólógitárosa, Z. Kiss Zalán is (az albumon még Kiss Zalán Balázs néven szerepelt). Az Álomkirály c. dalt pl. ő énekelte szólóban, egy merő libabőr voltam a hangjától - az igazat megvallva még most is, ahogy felidézem. :-)


Ha nyolcvanévesen elkapna az alzheimer, ezt az emléket akkor se adom... :-D

2017. aug. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 AdamGF válasza:

Kiegészítésképp, a dal szövege:

____________________________________________

Gyöngyvirág a bodzák alján

Ki szeretne kelni

Ám az üres konzervdobozt

El kell onnan tenni

Jó levegő, tiszta erő, Szmog nélküli város

Rajtad múlik, hogy becsülöd

És kerülöd, mi káros.


Haver jön az iskolából

Kefirt kortyol poharából

Miután azt mind megitta,

Poharát a földre dobta


Barátnője Kis Katinka

Közismerten szuper dinka

Szerteszórva uzsonnája

Dobta volna a kukába


Refr.: Mert nem minden hulladék szemét

Kiabálja a sok szemét

Megnézted, hogy hol van kuka?

Tudd, hogy mit dobsz belé, buta!

Váltsd vissza az üvegeket

Szaporítsd a zsebpénzedet

Műanyagot két <<hogy itt mi jött, nem emlékszem>>

Elfér benne, no és ingyen.


Hulladékból minden ember

Évi négyszáz kilót termel

Úgy vásárolj minden héten,

Ne teljen meg, csak szerényen!


Ne sajnáld a fáradságot!

Kezdjük máris a játékot

Nem fizetsz majd szemétadót,

Ha felhívod a tanácsadót.


Refr.


Gyöngyvirág a bodzák alján

Ki szeretne kelni,

Ám az üres konzervdobozt

El kell onnan tenni.


Egyetlen Földünk van csak.


((Lehet, hogy az záró "Gyöngyvirág..." versszak előtt még kimaradhatott valami, erre sem emlékszem pontosan))

2017. aug. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!