Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miről szól a Red Hot Chili...

Miről szól a Red Hot Chili Peppers száma?

Figyelt kérdés
A Californicationról lenne szó, illetve az Otherside sem érthető számomra.
2015. nov. 10. 22:21
 1/4 savanyújóska ***** válasza:

A Californication nagyjából a globalizációt írja le, ha jobban végig gondolod, csak eléggé meg van csavarva a szöveg, de ha ennek fényébnen nézed, akkor szerintem egész követhető.


Az Otherside pedig a Wikipedia szerint Hillelnek állít emléket (a zenekar gitárosa volt, túladogálsban halt meg 1988-ban), gyakorlatilag a droggal való küzdelmét írja le, vagyis gyakorlatilag bárkiét, aki küzd vele. (ld. még Snow (Hey-Oh))


Egyébként ajánlom beszerzésre a Scar Tissue c. könyvet (magyarul Chili a sebre), amit Kiedis írt, és elég sok mindent meg lehet tudni belőle a zenekarról, illetve, hogy miért olyanok a szövegek, amilyenek.

2015. nov. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet én vagyok a sötét, de még mellékesen megjegyzem, hogy magyar felíratot még nem olvastam. A Californication az pozitívan mutatja be most amerikàt vagy negatívan? Angol zenéket hallásra nehezen bírom megérteni.
2015. nov. 11. 16:39
 3/4 anonim ***** válasza:
A Californication elég erősen negatívan mutatja be, hogyan hat a valóságtól igen elrugaszkodott álomvilágot képviselő Hollywood-i álomgyár kulturálisan az egész világra a torz, kifacsart értékrendje terjedésével. Persze vannak benne utalások a globalizációra és a világ uniformizálódására is.
2015. nov. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, elolvastam a magyar szöveget is. Szeretem az ilyen tartalmas zenéket. :)
2015. nov. 11. 21:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!