Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Nektek mi kell egy zenébe? Mi...

Nektek mi kell egy zenébe? Mi az, ami miatt szívesen hallgattok valamit?

Figyelt kérdés

2015. nov. 14. 21:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


Hangszer, és egy jó énekes - a férfi férfiként, a nő pedig nőként énekeljen. Ki nem állhatom a msotanában egyre gyakrabban futó kappanokat.

2015. nov. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Érzelem.


Mi nem kell?

Idétlenség, gügyeség, primitívség.


Ilyet bármikor szívesen hallgatok:

https://www.youtube.com/watch?v=ZP1RvNBXbtE&t=355

2015. nov. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Tartalom és egyediség , minden letisztult irányzatban akár réteg vagy tömeges van benne különleges hangzásvilág .
2015. nov. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez elég idétlen, de ezzel semmi bajom :D

https://www.youtube.com/watch?v=jofNR_WkoCE

2015. nov. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Szóval azt mondjátok, hogy a zenészek és az énekes adja át azokat az érzelmeket, amiket a dal sugároz.

Egyszerre legyen érzelemmel és munkával teli.

Élje át azt, amit énekel, és ezt adja át a közönségnek, hogy ők is átélhessék.

Ezenkívül legyen az énekes hangja egyedi, szép és tiszta, és a hangszerek is harmóniában álljanak egymással, és olyan legyen a játék, mintha a hangszer beszélne, és elmondaná mindazt, amit az énekes szöveg és érzelem formájában akar mondani, és ez a kettő kiegészítse egymást.


Ettől jó a zene? :)

2015. nov. 14. 21:53
 6/16 anonim ***** válasza:

Szív. Érezzem azt, hogy az előadó belerakja az életét abba a dalba, a saját érzéseit közvetíti a saját egyéni módján.


A műfaj nem számít, ezért van az, hogy szeretem az altert, a rap-et, a punk(rock)ot, a Kalákát, és az LGT-t is. Kreatív, újító művészeket szeretek hallgatni, stílustól függetlenül.

2015. nov. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
ami kell az H P BAXXTER
2015. nov. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 dankmemer válasza:
legyen egyedi
2015. nov. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 veterán vas ***** válasza:

Nem kell, hogy "átadjon" semmit. Nem azért hallgatok zenét, hogy megtudjam, mi a szerző üzenete.

(nem vagyunk olyan viszonyban, hogy nekem üzengessen) :)

Számomra inkább az a fontos, hogy milyen hangulatot generál, és milyen érzelmet vált ki belőlem?

Pl. nem értem, hogy miről énekel a perui indián zenész, de dallamvilága és a ritmusa tetszik, kellemes hangja van a pánsípnak, és nyugalmat áraszt. Belemagyarázhatnám, az Andok magas csúcsait, a szárnyaló kondorkeselyűt, vagy az öreg indián főnök sztoikus nyugalmát, de MINEK? ;)

Egyszerűen tetszik.

De ugyan úgy kedvelem pl. Nino Rota filmzenéjét, vagy Petur-bán bordalát a Hunyadi László c.operából. Pedig nem a 60'-as évek olasz életérzésére vagyok kíváncsi, és Erkel Ferenc munkásságát sem kívánom elemezni.

Az ilyesmit meghagyom a vájt-fülű kritikusoknak.

Meghallgatom, mert szeretem, mint a Queen-t, az ABBA-t, vagy Pavarottit. Mindegy, hogy a fülbemászó dallam, vagy a jó ritmus kapcsán kerül a képbe, de ha még tökéletes a hangzással is párosul akkor jöhet.


Szóval, leginkább ezek miatt hallgatok zenét.

2015. nov. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Rendben.

Köszönöm az eddig érkezett válaszokat! :)

2015. nov. 15. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!