Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mondotok nekem jóféle (ütemes/...

Mondotok nekem jóféle (ütemes/folk/viking/szinfónikus-u. M. kevert) rock/metál bandákat? Részletek lentebb. Légyszi! :3

Figyelt kérdés

Mutternak szeretnék csinálni egy válogatás cd-t. És igazándiból nem tud nekem bandaneveket mondani, csak visít néha ha meg hall egy kedvére való zenét a tv-ben, persze a címét azt elfelejti lejegyezni..de szedjem le neki ezt a számot. Nos én mikor odaérek kb. fél percet látok belőle és kb. ilyesmik pl.:

- viking szerű hosszú szőke pasik korabeli ivóban 2 literes korsókkal koccintgatnak, öblös hangon folkos? vikinges? (biztosan)metál zenét nyomatnak, ütemes pörgőset dinamikusat és közben (talán)"hey hey" kiáltások hangzanak.

- a másik, biztosan tudom, hogy a Nightwish is tetszik neki, olyan cd-i már vannak

- az ütemes szinfónikus jellegű zenéket is szereti pl. karib zenéje


Szóval én nem tudom behatárolni az ízlését, illetve nem vagyok túlzottan járatos ebben a témakörben.


Így hát epedve várom az ötleteket, bandaneveket a "szakértőktől" Előre is hálás köszönettel.



2015. nov. 18. 08:52
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, meg elnézést a helyesírásért, az se erősségem,de már nem is lesz valószínű. :)
2015. nov. 18. 08:58
 2/7 anonim válasza:
100%

Korpiklaani

Dalriada

Halestorm

Amon Amarth

Eluveitie

Paddy and the Rats

Kerecsensólyom

Finntroll

Elvenking


Ezek között vannak egész kemények és vannak lazábbak is. Ha youtyubba bepötyögöd őket akkor az oldalsó sávban fog még ajánlani neked bandákat ebben a stílusban, azokat is hallgasd meg.

2015. nov. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a támpontot! :)
2015. nov. 18. 10:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha egy kis őrjöngés is belefér, akkor Arkonát is lesd meg.


Magyarok közük érdekes lehet még a Firkin (Bár az se nem metál...de lesd meg)

2015. nov. 19. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
...előző vagyok: Tyrt is nézd meg, őket mindig elfelejtem, pedig megérdemlik a figyelmet:)
2015. nov. 19. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ENSIFERUM mindenképp
2015. nov. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tom Benko ***** válasza:

Moonsorrow? Sólstafir? Skálmöld? Fortíđ? Heidra? De válogathatsz: [link]

Mondjuk van vicces is - chilei viking metal... :D

2015. nov. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!