Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Vonattal, vasúttal kapcsolados...

Márciuska kérdése:

Vonattal, vasúttal kapcsolados dalokat gyűjtök. Miket ismertek?

Figyelt kérdés
Bármilyen műfajban, bármilyen nyelven jöhet. Leginkább a kevésbé ismerteknek örülnék, mert a túl egyértelműek már megvannak (pl. Szerelemvonat, Ha elindul a vonat stb.).

2015. nov. 18. 09:10
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi mindenkinek a sok-sok választ!!! Sokat ismerek, de egy csomó újdonság.

Külön köszi a Takáts Tamás dalért, valamikor ismertem, de teljesen elfelejtettem, hogy ilyen is volt. Nagy öröm volt újra megtalálni!

És igen, bármilyen nyelven jöhet, francia, német, olasz, orosz, bármi. Az egyik legújabb felfedezésem pl. Guus Meeuwis-től a Per spoor, ami holland.

És igen, ismerem a Traint is, és szeretem a dalaikat! :)

2015. nov. 19. 08:13
 12/14 anonim ***** válasza:
2015. nov. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A boogie woogie divatja edejen, amikor a kelet nyugat vasutvonalat epitettek az USA ban, rengeteg olyan bugi szuletett ami a vonat zakatolasat utanozza. Chattanooga cho cho-t mar emlitettek, de ezenkivul meg rengeteg van, pl Barralhaus Rambler Blues ami 1927 bol van, szerzo Meade Lewis, vagy a Night train, Jimmi Forest bugija. Nagyon erdekes korszak, erdekes zenekkel, ezeket magam is zongorazom, nagy elvezettel.
2015. nov. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi, ez is jó ötlet volt! Kicsit már körül is néztem a műfajban, és találtam még dalokat, pl. Honky tonk train blues, vagy a Great crush collision, ami ráadásul Scott Joplin (nagyon kedvelem), és még olvastam is nemrég az eseményről, aminek emlékére írta.
2015. nov. 20. 12:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!