Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Epiphone Les Paul, Line6...

Epiphone Les Paul, Line6 Variax, Cort PRS-forma, milyen gitárt vegyek?

Figyelt kérdés

Elektromos gitárt szeretnék, a keret kb 200 ezer ft.

Van egy 11 éves Squier Deluxe Stratom, nagyon szeretem, de most valami nagyon mást szeretnék, hogy ne kiváltsam, hanem kiegészítsem őt. Leginkább klasszikus rockot játszok, szobában (külső hangkártya+füles), erősítőmodellező programokkal (Amplitube, Guitar Rig).


Az opciók:

- Epiphone Les Paul Standard Plustop Pro HB

- Cort M600BB

- Line6 Variax Standard Sunburst


A Les Paul gyönyörű, sok ismerősöm szereti, szeretném én is szeretni, a Strat után a nyakát és a súlyát szokni kell. Pont ezt a modellt még nem próbáltam.

A Cortot próbáltam, nagyon kényelmes, a hangja is tetszett, de alig olcsóbb az Epiphone-nál és jóval kevébé tűnik minőséginek, főleg elektronika tekintetében (van egy Cort basszgitárom, az nem rossz).

A Line6 bő 1.5-szer annyiba kerül, de kb a kereten belül marad, formára majdnem Strat, mégis szörnyen néz ki, ez elég nagy hátrány. Cserébe viszont minden hangot tud, amit csak el tudok képzelni. A palm mute problémáról tudok, de nem érzem vízválasztónak. Ezt a gitárt sem próbáltam még, nem volt rá időm, előbb tájékozódni próbálok. Alternatívaként ott a Roland G-5 VG, gyakorlatilag egy igazi Strat, de modellezni is tud, próbáltam, nem rossz, de érzésre nem jobb, mint a mostani.


Vagy vannak még random használt gitárok, ebből a keretből akár több is, Schecterek, OLP MM1, Kramer Striker, Casio MG-510, nagyon sok irányba nézelődtem. Első körben az új Chapmanek is tetszettek, de a külföldi fórumokon nagyon lehúzták a minőségüket.


Bocs a kisregényért és előre is köszi a segítséget!



2015. nov. 19. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindneképp használt hangszert vegyél. Amúgy meg mi nem dönthetünk helyetted. Nem tudjuk mire vágysz, milyen hangzást keresel, ez személytől függ hogy kinek mi tetszik.
2015. nov. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!


A használt miért jobb? Az első nejlonhúros gitárom használt volt, igaz nagyon olcsó, de rossz. Azóta csak újakat vettem (akusztik, Strat, basszus). Tudom, hogy elvileg érik a fa hangja, ahogy kiszárad, de hiába 6, 11 és 13 évesek a gitárjaim, nem szólnak jobban, mint új korukban.


Tudom, hogy a döntést nekem kell meghozni, de reméltem, hogy más személyes tapasztalata közelebb hozhat a megfejtéshez. És ez a legnagyobb probléma, hogy én sem tudom még, hogy milyen hangot keresek, de leginkább humbuckerek felé nézelődök.

2015. nov. 20. 17:25
 3/7 anonim ***** válasza:
A használt hamgszerek vásárlása kockázatos.
2015. nov. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért jobb használt hangszert venni, mert sokkal olcsóbban kapsz kapsz jó minőséget, és ahogy te is leírtad, a fa hangja érik. Az, hogy te sz* r gitárt vettél, nem a "használt piac" hibája. Ha egy gitár használhatatlan tűzifa, akkor új korában is az. Én mindig használtan veszem a hangszereim, még sosem jártan rosszul. Csak meg kell nézni alaposan a hangszert és kipróbálni, ennyi. Ha nem vagy hülye akkor semmi kockázat nincs benne.
2015. nov. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jah és annyit hozzátennék, hogy egy gitár nem olyan, hogy elöregedik és tönkremegy. A bundokat kell csak bizonyos időközönként csiszoltatni vagy cserélni, meg a húrokat.
2015. nov. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igazad van, akadnak jó vételek, találtam egy 1.5 éves Epi Les Paul Customot alig több mint fél áron, kár, hogy nagyon nem tetszik. :)

Ha lenne valami olyan, ami nagyon kéne, nem zárkózom el a használtaktól, csak egyszerűbb kinézni egyet és újonnan megvenni, mint évekig várni, hogy felbukkanjon, pedig még osztrák aprón is nézegetem.

2015. nov. 22. 21:12
 7/7 A kérdező kommentje:
Új Gibson Les Paul Studio lett a vége, és mellé egy használt floyd rose-os superstrat.
2015. dec. 7. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!