Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Avenged Sevenfoldhoz hasonló...

Avenged Sevenfoldhoz hasonló zenekarok?

Figyelt kérdés

Légyszi, NE azzal jöjjetek, hogy írjam be vhova, hogy similar, mert ezt nézegetem a neten órák óta, de egyszerűen nem találni, talán 1 hasonlót találtam, de az se annyira, hihetetlen, ilyen egyszerűen nem létezik, egy hullám mindig több zenekart hoz magával, megnéztem ebből adódóan a modern amerikai heavy metal hullámot a wikipédián, és amiket ott sorolt, nem kattintgattam végig az összeset nde egyszerűen az ottaniak közül se lehet találni, mintha tűt keresnék a szénakazalba...


Vagy keményebb hangzású egy együttes, erősebb, ütősebb, kevesebb gyors résszel, ordítósabb, erősebb énekléssel (van hogy egy teljesen ordítóst szúrtak be, mint ehhez hasonló... -.-") vagy lágyabb és akkor már ilyen Armor for Sleep, vagy Alkaline Trio szerű cucc... de ilyeneket is találni, mint a Breaking Benjamin, ami sokkal lassabb, rekedtesebb, mélyebb hanggal felénekelt, tényleg megint teljesen más stílusú zene...


A7x stílusú zene: Alapvetően gyors tempó, pörgős, gyors gitárszólók, nem ordítós, nem olyan mély, de picit azért rekedtes, de nem ilyen letargikus ének, mint a Breaking Benjaminnál, hanem kicsit "játékosabb", nem kemény stílus, de nem is lágy, hanem pont ez a kettő közötti, kemény rock/metal. Nem hiszem el, hogy ilyen nincs, légyszi mondjatok már néhányat!



2015. nov. 27. 02:51
 1/8 A kérdező kommentje:

A hasonló amit találtam: https://www.youtube.com/watch?v=H8O674Nn1rw


Ez kicsit tényleg hasonlít, gyors, az ének és maga a zene keménysége is hasonló fokon zajlik, nem ez nagyon kemény, de azért üt is, az ének játékosabb kicsit, nem ez a Breaking Benjamin szerű letargia. Még a dobos is hasonlít Rev-ra ezt kommentben is megjegyezték :D. Ugyanolyan kitetovált, laza, fiatalos srácok, pld. sokan olyan bandát vágtak be, ahol öregebbek, vagy ilyen kövérebb, chopper-es arcok nyomták, mint mondjuk a Black Label Society-sek, a gitár szóló is hasonló, gyors, szól, mint valami flipper játékgép :D (nem tom miért mindig ez jut eszembe, ezekről a gitárszólókról... :D).


Tehát most bevágtok ilyen Bullet for my valentine féle zenéket... egyik oldal is ELSŐKÉNT adja ki mint hasonló... nem tom honnan veszi, b***szki az egy ORDÍTÓS zene, de bármelyik száma amit hallottam sokkal letargikusabb, horrorisztikusabb, ridegebb, az A7X horrorisztikussága pld mindig ink. ilyen groteszk, fekete humorral tálalt valami, ilyen késői Rémálom filmekhez hasonló dolog... A Little Piece Of Heaven klipje is tök ilyen, de a Bat Country is többek közt. De van amikor nem horrorisztikus, de akkor is gyakran nyúlnak az érzelmes, lágy részekhez, gyakran ilyenek a refrénjeik pld. Afterlife, de abba is visszaköszön az alapvetően gyors, pörgős tempó.

2015. nov. 27. 03:04
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig én is pont a Breaking Benjamint mondtam volna, egy kicsit hasonlitanak. Melyik albumhoz szeretnél hasonlót keresni?
2015. nov. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát főleg a Avenged Sevenfold albumhoz, meg a Nightmarehez, tehát azokhoz amikkel híresek lettek, meg amikben még ott volt a The Rev. City of Evil is mondjuk. A Breaking Benjamint se zárom ki, hogy hasonló amúgy, de amit én hallgattam, híresebb számok, azok számomra teljesen mások voltak. Köszi azért, hogy segíteni próbálsz, ment a zöld :).
2015. dec. 1. 06:18
 4/8 anonim válasza:
81%
Én nagyon nagy Avenged Sevenfold fanatikus vagyok, és velem is megtörtént ez, hogy kerestem hasonló bandákat, mert miután már az összes számukat kívülről fújtam, kellett az utánpótlás, még több hasonló dal. De rá kellett jönnöm, hogy az A7X annyira egyedi banda, hogy a világon másik hozzájuk hasonló nincs. Ráadásul magának az együttesnek sincs konkrét stílusa, hangja, mert minden számuk más és más. Pont ezért a kedvenceim. Tudom, ezzel nem könnyítettem meg a keresést, de szerettem volna leírni... Az A7X pont az egyedisége miatt különleges.
2015. dec. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, ez egyébként igaz. És én se tudom sok számukat hova besorolni, mert most az Afterlife-ra is azt mondják, hogy hard rock, heavy metal, de ahhoz képest annyira más egy tipikus ilyen műfajú szám, ha lehet ilyet mondani. Nekem amit linkeltem, az kicsit hasonlít, de olyan igazán hasonló lehet tényleg nincs. De a legjobb bandákkal egyébként gyakran van így én anno a Pink Floyd-hoz is nagy hévvel kerestem hasonló bandákat, háát... végül találtam egy-két kb. ilyen hasonlót, mint ez az A7x-hez, de igazán ahhoz sincs hasonló, főleg, hogy nekik minden albumuk szinte más és más és még jobban mint az Avengednek.
2015. dec. 6. 05:45
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon látszik pld. a Buried Alive végén, vagy az albumaikon meg a stílusukon is, hogy nagyon sokat merítettek a Metallicától vagy az Iron Maiden-től, de pld. azzal ahogy M Shadows énekel, meg tényleg ezzel a sokkal játékosabb, lazább stílussal egy teljesen új színt hoztak mégis. Mert mondjuk a Metallica főleg az első négy albumnál brutál volt, ahogy szólt az egész, az a depresszív, nagyon mély, nagyon sötét, fájdalmas hangzás, itt viszont az egész lelazult, de ez se rossz, mert egy teljesen új szín, pont ez a lényeg, hogy az elődökből merítsünk, de mégis egy új színt hozzunk be... és tényleg minden bandának, ami jó van egy olyan egyedi hangzása, amihez alig talál az ember hasonlót, az Iron Maiden, vagy a Black Sabbath, a RATM vagy mondhatnám akármelyik jó banda egy egyéniséget képvisel.
2015. dec. 6. 06:16
 7/8 anonim válasza:

2. hozzászóló vagyok.

Meghallgattam amit linkeltél, meg még pár számot a bandától, és szinte teljesen ugyanaz fogalmazódott meg bennem közben, mint amiket leírtál. Hogy ők játékosabbak, az A7X pedig érzelmesebb. Meg szerintem az Atreyu (javítsatok ki, ha nem az volt xD) pörgősebb, talán mintha punkos vonalak is lennének a zenéjükben. De igazából csak azt tudom mondani, amit Te.

2015. dec. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen bennük talán vagy egy enyhe punk és kevesebb az olyan igazi heavy metal vagy pld. az a szimfonikus metal vonal amit a Fehér albumukkal behoztak az A7x-esek. Szóval kicsit egyszerűbb, mezeibb zene. Az első mondatot nem tudom melyik együttesre mondtad... szerintem az Avenged játékosabb, lazább mint mondjuk a Breaking Benjamin aminek a számai szerintem elég letargikusak, meg a Metallica-hoz is hasonlítottam aminél szintén játékosabb, lazább, mert az meg elég sötét, depresszív.
2015. dec. 7. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!