Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a magyarázata annak, hogy...

Mi a magyarázata annak, hogy egy dallam A-mollból indul, és E-ben ér véget azt kellemesnek érezzük?

Figyelt kérdés

Most nem a hangnem a lényeg, a dallam, írhattam volna D-mollt és A-dúrt is.


A legtöbb un. "szép" dal általában ilyen dallamvezetéssel rendelkezik. Van ennek valami zeneelméleti magyarázata?



2015. dec. 5. 02:18
 1/8 anonim ***** válasza:

"A legtöbb un. "szép" dal általában ilyen dallamvezetéssel rendelkezik. Van ennek valami zeneelméleti magyarázata?"


Látom késő volt már, és hétvége is:)

Jó volt a buli?

(Ekkora hülyeséget azért gondolom józanul nem kérdeznél.)

2015. dec. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 veterán vas ***** válasza:

Átirat:

Mi a magyarázata annak, hogy ha rozé-fröccsel kezded, és barna sörrel végzed, akkor az eredményt KELLEMETLENNEK érzed ?

Most nem az ital a lényeg, az íz, írhattam volna száraz pezsgőt és whisky-szódát is.

A legtöbb un. "szénsavas ital" ilyen következményekkel bír. Van ennek valamilyen élettani magyarázata?

;)

2015. dec. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2

Ez jó!:)

2015. dec. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Miért mi is ebben a hülyeség? Nem tudtam jobban körülírni, mint, hogy "szép" dal. Próbáljátok meg, egy akármilyen hangszeren kezdjetek el egy dalt A-mollal, és utána egy két akármilyen akkord és a végén jusson el E-dúrba a dallam. És akkor megértitek miről beszéltem.


Köszönöm a nagy semmit, eddig! :)

2015. dec. 5. 18:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Az összhangzattan és a zenei fokok a magyarázata.
2015. dec. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy nem a halbiológiában van a magyarázat... DE MI AZ? :D
2015. dec. 5. 19:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy milyen hangra gondólsz pontossan, az A-mollnál és az E-nél?
2015. dec. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mire gondolsz, de vannak ötleteim...

Moduláció? Domináns hangnem? Valami ilyesmit tudok elképzelni, de furcsa, ha egy dallam nem tonikai zárlatot kap, számomra akkor kicsit hiányos.

2015. dec. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!