Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Üdv! Miért zörög az A és D...

Üdv! Miért zörög az A és D húr ha 4-5-6. bundnál fogom le?

Figyelt kérdés
Most húroztam újra mert az a húr volt benne amivel vettem (2hónapja) szintén zörgött,de úgy láttam mintha sérülések lennének rajta. Most jobb lett mert az E húr nem zörög,meg az A és D is kevésbé. Zenéhez nem értek,tanárhoz nem járok, Youtube-on nézek "how to" videókat, tab alapján játszok.

2015. dec. 11. 19:45
 1/6 anonim válasza:
Először zárd ki,hogy helytelen a testtartásod ill.kéztartásod gitározás közben.
2015. dec. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1. Rosszul fogod le

2. Rosszul van beállítva a gitár

2015. dec. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Esélyes hogy valamit rosszul csinálok,de nem tudom,hogy mit. Erősen lefogom a húrt,nem ér hozzá semmi máshoz az ujjam.próbáltam középen,előrébb,hátrébb,lefogni. Mármint közelebb-távolabb a bundokat elválasztó fém csíkhoz. más húron nem zörög és az A meg D húrokon a többi bundnál sem.

2015. dec. 11. 22:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy el vannak vásva ott a bundok. Akkusztikus gitár?
2015. dec. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bund tövében kell fogni, és ha ott is erőlködni kell, akkor bundjavítás.
2015. dec. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem hiszem,hogy el lenne kopva,2 hónapja vettem,olyan nagyon sokat meg nem használtam. Akusztikus. Most az új húrokkal azt hiszem jobb,de nem tökéltes. Azt olvastam pár nap- egy hét amíg az új húrok beállnak. Ha nem lesz jó akkor esetleg veszek valami jobb minőségű húrt mert ez se mindegyik egyenes,hanem egy két helyen meg van törve,de ez lehet,hogy kiegyenesedik majd. Ha meg úgyse akkor valami szakemberrel megnézetem vagy keresek egy tanárt mert az elkerülhetetlen lesz,hogy egy két dolgot helyrerakjon,megmutassa mit csinálok rosszul.
2015. dec. 13. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!