Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Basszusgitár vásárlásnál mit...

Basszusgitár vásárlásnál mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Meg szeretnék tanulni basszusgitáron játszani. Teljesen kezdő vagyok, kicsit tudok akusztikuson. Találtam most használtan egy gitárt, de érdekelne,milyen szempontokat kellene figyelembe vennem, mi alapjàn döntsek a vétel mellett.

Továbbá érdekelne milyen erősìtőt ajánlotok hozzá. 30W-osban gondolkodtam.



2015. dec. 21. 21:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Hangszernél érdemes a Jazz Bass méretű nyakat nézni, ez kicsit vékonyabb a Precision méretnél és könnyebb vele az átállás a gitárról.

A kezdő kategóriában a Cort márka általában megbízható választás. Én egy GB34A modellen játszom, lehet hogy színpadra már nem elég jó, de otthon gyakorolni tökéletes. A hangzása elég sokoldalú, így több műfajban el tudsz vele boldogulni.

Mindenképpen próbáld ki a gitárt kierősítve, nézd meg hogy simán járnak-e a hangolókulcsok, a potméterek (ne recsegjenek), nem lötyög-mozog bármelyik illesztése. A bundok lehetőleg egyenesek legyenek, árkok nélkül a húrok alatt. Persze minden javítható utólag, csak amennyi pénzt ott hagysz egy hangszerésznél, annyival került többe a hangszer.

Ha csak nem friss húrokkal árulják a kiszemelt bőgőt, egy húrcsere ajánlatos a vétel után. A basszus húrkészlet jóval drágább a gitárénál, de később ki tudod főzni (szó szerint, forró vízben), így többször is fel lehet újítani, mielőtt megint le kellene cserélni.

2015. dec. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kezdetnek Jazz Bass-t ajánlok én is mert sokoldalú a hangzása, sok stílusban alkalmazható. A Cortot viszont kerülném, minőségre ok, de még egy soundsationnek is jobb a hangja. Nem írtad mennyi a keret de belépő szinten 50 körül kapsz SX JB-t ami egész tűrhető.
2015. dec. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!