Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Most keztem gitározni és...

Bence1256 kérdése:

Most keztem gitározni és kaptam gy gitárt de sajna az e a d hur rez húros a tobbi 3 pedig damilas hogy tudom ugy beállítani a hangzást hogy el tudjak jatszani vele egy par akkordot?

Figyelt kérdés
2015. dec. 27. 16:48
 1/6 anonim válasza:
Attól, hogy másak a húrok anyagai, ugyanúgy be tudod hangolni (hangoló programmal amit letölthetsz pl okostelóra), csak kicsit furán fog hangzani. Egyébként nem vagyok benne biztos, de asszem ez egy alapfelállás, hogy az első három fém, a többi nylon, de ebben nem vagyok biztos.
2015. dec. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt az első gitárom. Ettől még ugyanúgy el lehet rajta játszani mindent. Csak hangold be rendesen először.
2015. dec. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem és ha okos telefonon hatoló programmal hangolom be ugy is jo nem?
2015. dec. 28. 04:46
 4/6 anonim ***** válasza:
igen az megfelelő arra a célra
2015. dec. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A klasszikus gitárokra neylon húrokat kell tenni, mert a fém húrok elgörbítik a nyakát. De a neylon húrok 3 legmélyebb húrja rézzel be van tekercselve, hogy ne legyen túl laza ha behangolod őket (mert ha damil lenne, akkor vagy túl vastag húrok kellenének, vagy túl laza lenne, és hozzáérne a fogólaphoz, miközben játszol) Tehát az hogy a 3 legmélyebb húr fémmel van tekercselve, az normális.

Ahhoz hogy megtanulj gitározni, ahhoz elég lehet a telefonos, vagy szoftveres hangolás, de szerintem kérd meg egy barátodat hogy hangolja be neked, nehogy rosszul tanulj meg játszani. Nagyon pontatlanok szoktak lenni az ilyen hangoló, mert nem erre valók az okostelefonok. Egy hangolót már lehet szerezni 4-5 ezer forintért is.

2015. dec. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Multkor próbáltunk ki épp egy ilyen okostelefonos hangolót és sebészi pontosságal be lehet állítani a húrokat.
2015. dec. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!