Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy full csöves 20W-os gitár...

Egy full csöves 20W-os gitár erősítő fej hogyan tud kihajtani egy 100W-os ládát?

Figyelt kérdés
Láttam egyszer egy koncerten hogy egy pici erősítővel szólaltatnak meg egy 4 hangszórós ládát.
2015. dec. 28. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne ugyan? Ugyanúgy működik mint egy 200 wattos.
2015. dec. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Rossz volt a megfogalmazásom, bocsi! :D

Értem úgy hogy: koncerten hogy volt olyan hangos? Nem volt kimikrofonozva se. De mégis úgy szolt mint egy 100w-os.

2015. dec. 28. 12:29
 3/3 anonim ***** válasza:

Mert jó eséllyel a 100w-os végfokát sem hajtják ki, nem is szükséges, a láda alacsonyabb teljesítmény mellett is teljesen jól működik. Eleve egy 4x12"-es láda olyan 300W körül van, szóval az erősítő teljesítménye eleve kisebb nála. Aki játszott már valami pici csöves erősítőn, az szerintem tisztában van vele, hogy mekkorát képes szólni. Nekem történetesen van egy 100w-os csöves erősítőm, de kb másfeles hangerőn elég egy hevesebb dobos mellé, 4-5 körül meg egyenesen falat bont :D

Ja, és a hangérzetben fontos a felület is, szóval ha pont ugyanakkora hangerőn szól egy kombó, amiben egy darab 12"-os szóró van, és egy 4 x 12"-es ládán kersztül egy erősítőfej, az utóbbit sokkal hangosabbnak érzékeled.

2015. dec. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!