Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyivel rosszabb Hi-Fi...

Mennyivel rosszabb Hi-Fi hangszóróval zenéket csinálni mint stúdió hangszóróval?

Figyelt kérdés
Kezdtem zenekreálással foglalkozni, és mondták, hogy minél előbb cseréljem le a Hi-Fi hangfalakat stúdió hangfalakra. Érdekelne, mennyire sürgős, tehát mennyiben tér el az én Sony hangszóróm hangminősége egy KRK vagy M-Audio hangszórótól?

2016. jan. 1. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem foglalkozom zenekreálással,de rengeteg zenét hallgatok,és ehhez vettem egy alesis stúdió végfokot (ra150).JVC hifi hangfalaim vannak, meg vagyok velük elégedve.Szóval szerintem a végfok/erősítő legalább annyira fontos eleme a rendszernek,mint a hangfalak.A stúdiózásnál az a fontos,hogy a leginkább valósághűen adja vissza a zenét a cucc.
2016. jan. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb studio hangfal aktív. Ezekben egy jó minőségű erősítő van, és persze jó minőségű hangszórokkal szerelve.

Fontos még az is hogy szimmetrikus vagy asszimetrikus kábellel használod az erősítőt.

Röviden: sokkal jobb lesz a hangzás egy KRK vagy M-Audio cuccon, mint a hifiden.

2016. jan. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem nem a hangzás a fő szempont, hanem hogy tisztán csak azt halljam, amit csináltam, mindenféle szépítés nélkül
2016. jan. 4. 13:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Az erősítőn az equalizer-ek legyenek középállásban.És inkább a kétutas hangfalak jobbak erre a célra.Vagy veszel stúdiómonitort aktívat ahogy mondták,de az nem olcsó mulatság.
2016. jan. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
röviden tömören. Ha tényleg normálisan akarod csinálni, cseréld le.
2016. jan. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!