Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi hiányzik a magyar metál/roc...

Mi hiányzik a magyar metál/rock zenéből, ami miatt alig sikerül néhánynak nemzetközi sikerre szert tenni?

Figyelt kérdés
Csihár Attila régi zenekara a Tormentor hatással volt a nagy black metál bandákra, mint a Dissection, vagy a Dimmu Borgir. Szintén ez mondható el a Sear Bliss-ről, akik a Marduk-al voltak európai turnén. Habár hírnevük több országba is eljutott Európán kívülre is nem sűrűn koncerteznek. A Bornholm szintén nem turnézik túl sokat, bár őket többen ismerik kint még így is, mint itthon. Paddy and the Rats többet turnézik külföldön, tán nekik jött be eddig a leginkább, de angol nyelv területre, vagy skandináv országokba még mindig nem mentek. Dalriadának is csak az utóbbi pár évben sikerült akkora ismertségre szert tenni, hogy külföldön turnézzanak. Wisdom a Paddyvel és a The moon and the night spirit együtt talán a legsikeresebb, de ők sem turnéznak intenzíven. Legtöbb zenekarnak, hogy legalább ide eljusson, mint a felsoroltak éveket kell várnia. Szerintetek mi lehet az oka? Nincs elég pénz, nincs elég támogató, vagy esetleg az angol kiejtéssel lenne a gond ?

2016. jan. 3. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez minden műfajban így van. Én ugyan nem vagyok szakértő, de ahogy látom, hatalmas nagy választék van zenéből. Egy egész élet sem elég arra, hogy minden egyes együttestől meghallgass legalább 2-3 számot.

Ebből következik, hogy az előadók legnagyobb része elvész a tömegben, hiába "nemzetközi" minőségű a zenéjük. A Dalriada is már a legelső lemezétől kezdve a minőség csúcspontján készített zenét, de egyszerűen mire az emberek elégszer rákattintanak és elegen elmondják az ismerőseiknek, hogy "Hé, tökjó ez a banda", addigra eltelt több mint 10 év.

Én Youtube-on ha olyan együttestől látok egy dalt, amiről még soha a büdös életbe egy szót sem szóltam van talán párszáz vagy párezer hallgatójuk, mindig meghallgatom. Fantasztikus rejtett gyöngyszemeket lehet így találni.

2016. jan. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ejj emlékszem még a FreshFabriknak és az ektomorfnak is jól ment.

A legtöbb banda rohadt sokat vestít a népszerűségéből. És a mi magyar bandáink nem igazán rendelkeztek akkora bázissal hogy a nehezebb időkben is ugyanolyanok maradhassanak. Nem lehet mindenki RHCP hogy négy évtizedennkeresztül meghatározó legyen a zenéjük.

2016. jan. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ektomorfnak még mindig elég jól megy, habár nekik Németországban van a "székhelyük". Én nem feltétlen azokra gondolok, akik már évtizedek óta pályán vannak. Egy svéd, finn, meg akár egy német banda is ami pár éve alakult, több esélye van nemzetközi színtéren megmutatnia magát, mint egy közép-európainak vagy ez esetben magyarnak.
2016. jan. 3. 15:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Semmi nem hiányzik belőle, csak azt futtatják, meg támogatják amiből pénz van. :S
2016. jan. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Sajnos Magyarországon rockzenét meglehetősen ritkán hallani a médiában, amit mégis, az valami kiherélt populáris hulladék inkább, ellenben rengeteg tévképzet van vele kapcsolatban (rasszisták, homokosok, koszosak, hülyék, stb...). Emiatt nem nagyon kapnak támogatást, ami ahhoz kellene, hogy minél szélesebb körhöz eljusson a zenéjük.
2016. jan. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!