Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi kell ehhez a gitárhoz?...

Mi kell ehhez a gitárhoz? Epiphone Les Paul Express

Figyelt kérdés

A fiam 15 éves, imád gitározni. Van egy akusztikus gitárja, amin egyedül tanult meg játszani otthon. Most kitalálta, hogy szeretne egy elektromos gitárt, mégpedig az említett Epiphone Les Paul Expresst.

Néztem az árát, olyan 100 euró körül mozog. A fiam azt mondta, a felét fizeti a spórolt penzéből, amin meg is lepődtem. Szóval a gitár már megvan, vagyis ma fogom rendelni. Na de ugye ahhoz kell valami erősítőféle nem? Ehhez már nem nagyon értek. De megnéztem azokat is, és hát nem olcsók. Nincs valami más lehetőség? Mondjuk hifihez kötni, vagy valami? :-D lehet hülyének néztek, de tényleg nem vágom. :-)

39/anyuka



2016. jan. 6. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez egy játékgitár, olyan erősítő is passzol hozzá. Ezt nem ismerem, de kb. ilyet keress:

[link]

Lehetne ilyet is: [link] de szerintem nem érdemes azt az ezrest megspórolni.

2016. jan. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Konkrétan a linkelt fajtát valószínűleg nem fogod tudni megvenni, de hasonló után érdeklődhetsz akár a Codába, vagy máshol. Ha elmondod, mire kell, meg tudják mondani, mik a lehetőségek. De kb. ennyit fogsz költeni mindenképp.
2016. jan. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A legjobban akkor jársz ha használtan veszed, mert vehetsz 100 euróért is kombót (ami azért kombó mert tartalmazza az erősítőt és a hangszórót is) de használtan 100 euróért már olyat is veszel ami ér 200-at is.. és az a jó benne, hogy nem igazán kell félni attól hogy mivel használt, el fog romlani, mivel a kombók/gitárok nagyon hosszú életűek, nekem pl van egy 5 éves kombóm és ugyan olyan jó mint újan, meg játszottam már 15 éves kombón is aminek szintén semmi baja nem volt.


Igazából ha már itt tartunk, gitárból is jobbat találnál használtan.. bár valszeg nem akadnál rá pont olyanra amit ő akar, de azért megéri átnézni 1-2 oldalt.


Ha mindenáron üzletből akarsz venni, akkor én 2 lehetőséget látok: vagy veszel egy minikombót, pl egy ilyet [link]

Ami egy nagyon jó választás, mivel ez direkt gyarkolásra lett kitalálva. Konkrétan ezzel a modellel személyes tapasztalatom van, és nagyon jó, teli van hasznos effektekkel (torzítás, delay, stb.) és elemekkel is működik szóval bárhol lehet rajta játszani.


Másik lehetőség hogy veszel egy sima kombót ebben az árkategóriában, pl. [link]


Ezen most éppen van torzított csatorna, viszont a legtöbb kombón ebben az árban nincs.. és ha van is, akkor csak egy sima torzítás.. egy minikombón viszont általában rengeteg effect van. Az előnye az, hogy hangosabb, ez pl 15 wattos, a mini kombó csak 5.

2016. jan. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3: azért feltűnt, hogy egy 39 éves, hangszerekkel kapcsolatban teljesen laikus nőről van szó? Mi alapján kezdjen el ős apróhirdetéseket böngészni?

Ráadásul amit linkelsz, drágább, mint az alaphangszer. Gondolom, nem véletlenül költöttek arra is olyan keveset.

2016. jan. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez egy komolytalan gyerekgitár, nehogy már ezért adjatok ki ennyi pénzt...
2016. jan. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ :) meglepődtem a gitáron, azthittem jó választás.

Akkor megpróbálunk keresni valami jobbat, ilyen árban. Ha tudnátok ajánlani, akkor azt nagyon megköszönném. A fiam gibsonról álmodozik, de hát az rettentő drága, szóval az kilőve :)

Nem tudom miért pont ezt választotta, azt mondta, hogy ez picit hasonlít a gibsonhoz.

Szóval ha mondjuk veszünk egy elektromos gitárt, akkor ahhoz elég 10Wattos kombó, otthoni gyakorlásra?

Neharagudjatok, az értetlenségemért :-)

2016. jan. 6. 13:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát ha más nem, akkor az ár alapján... ha olyan árat lát amit meg tud engedni magának ,akkor megnézheti mennyibe kerül a boltban, esetleg utána olvas hogy milyen, aztán kész... nem éppen kell szakértőnek lenni kezdő felszerelés vásárlásához..


Amúgy ez egy ilyen dolog, erre kell egy minimális pénz összeg, ha valami rendeset akar az ember. 200 euróból már kijön egy tűrhető gitár-kombó páros, de az alatt csak használtan lehet érdemlegeset venni.. ha nincs rá pénz, akkor inkább várni kell és spórolni, mint megvenni a gagyibbat.. nem egyszer láttam már hogy azért hagyták abba a gitározást mert szar volt a felszerelés.. egyszerűen ha valaki metált akar játszani és csak olyan kombója van amin csak tiszta csatorna van, vagy valami nagyon gagyi torzítás, akkor nincs annyira kedve gyakorolni.


Nekem 3 hónapig volt elektromos gitárom kombó nélkül, amíg nem volt meg csak az akordokat meg a skálákat gyakoroltam, 3 hónap spórolás után már meglett a pénz egy rendes 200 eurós peavyre, ami még most is megvan mert gyakorlásra tökéletes, és még anno dobossal is használtam mert a 40W épp elég volt.. haverom meg vett egy vacak kombót, amit fél év után lecserélt, amit egy ismét fél év múlva megint lecserélt mert az is vacak volt... az ilyen dolgokban megéri várni és spórolni

2016. jan. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát az epiphone a gibson leányvállalata, szóval többnyire ugyan azokat a modelleket megtalálod epiphone-ba mint a gibsonba csak nyilván gyengébb minőségben.. persze ez nem jelenti azt hogy nem lennének jók.

A 100 eurós árral az a baj hogy nem igazán találtsz jót újan.. kb 100 euró a legalacsonyabb ár amit egy gitárért kérnek az üzletben, ezért járnátok jobban ha használtan vennétek, vagy ha spórolnátok még vele.


Esetleg elmehetnétek egy hangszerboltba aztán ott szívesen segítenek.. és egyből ki is próbálhatja, szóval érezni fogja hogy milyen. Már van tapasztalata szóval ki tudja majd próbálni őket.. és lehet hogy külsőre tetszik neki a gibson, de lehet másfajta gitárt kényelmessebnek találna, szóval legjobb ha személyesen is kipróbálja.

2016. jan. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az epiphone a gibson leányvállalata, és nagy különbségek vannak köztük

Én tudom ajánlani a Cortot, az LTD-t, bár inkább ez rockhoz szokták, ahogy a Jacksont és a B. C. Richet is, epiphonenak is vannak jó gitárjai, de az nem az express jelzővel ellátottak.

Szerintem 20 ezerért már lehet boltban is kapni egy gyakorlásra elég 10 wattos kombót, Fender, Vox, Laney, Custom, Cort, Peavey

2016. jan. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!