Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hegedű kora elkezdeni 12...

Hegedű kora elkezdeni 12 évesen? Milyen hegedű lenne a legjobb egy kezdőnek?

Figyelt kérdés
Kibróbálnám a hegeűt. Eddig is tetszett a "hangja" és szívesen kipróbálnám.Gyűjtenék pénzt egy hegedűre.. de tudnátok mondani egy olyan hegedűt ami nagyon kezdőnek van kitalálva? És hogy honnan tudjam a "hegedű méretemet"? És nem 100ezrekbe kerül hanem KB 10ezertől 15-20ezerbe kerül?! Ha semmit nem tudok a hegedűről és a zenéről akkor az nagyon nagy hátrány vagy ott megtanítanak mindent a zenesuliba? Nekem kb hanyas hegedű méret kell? 12 éves vagyok nem késő elkezdenem? Válaszod előre is koszönöm!! :)

2016. jan. 14. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Soha semmit sem késő. Én 18 évesen kezdtem bele a hobbimba amit azóta is űzöm. Ráadásul kicsit drágább volt nekem a felszerelés. :D


Más kérdés hogy zeneiskolába kellene akkor járnod, heti párszor.

2016. jan. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2016. jan. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom!! Meg1 kerdes!! HOGY VEGYEM RA A SZULEIMET?
2016. jan. 14. 20:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem korai, én 8 évesen kezdtem, de van aki már 4 évesen. Zeneiskolába kell járnod hozzá, a hegedű óra mellett lesz szolfézs órád is, hidd el, jó, ha azokat megtanulod, mert azok az alapok. A zeneiskolától kapsz kölcsön hegedűt, amit ha kár ér, nektek kell érte fizetni. Kedvezményes a tandíj (legalábbis nálunk) egy tanév 22000 forint. Kezdő hegedűt szerintem felesleges venned, hegedűt akkor vegyél, ha már tudsz annyira jól játszani, hogy legyen értelme. Nem mesterszintre gondolok, mert nem, ráadásul az sem biztos, hogy szeretni fogod. Egy dolog szeretni a hangját, más dolog, ha te csinálod a hangot. A hegedű a legnehezebb hangszerek közé tartozik, milliméter pontossággal kell lefogni a hangokat, és sokat kell gyakorolni. Az, hogy mekkora hegedű kell függ a magasságodtól és a karod hosszától. Nyilván nem fognak egy egész 4/4-es hegedűt adni egy kisebb gyereknek és nem fognak egy kicsi hegedűt adni egy felnőttnek.

A zeneiskola szeptemberben kezdődik, de jelentkezni előtte kell. Be kell menned a zeneiskolába megkérdezni. Ha felvettek akkor tanárt kell választani, ha van több hegedűtanár.

Első körben kérdezd meg a szüleidet, hogy ők mit szólnának hozzá, megengedik-e. Ha sokszori kérésre is a válasz a nem, akkor kitalálunk valamit. ;)

Nagyon sokszor lesz, hogy nehéz egy darabot eljátszani, akkor is, ha baromi egyszerűnek tűnik és sokszor meghallgattad már, DE nem szabad feladni, csinálni kell, amíg nem megy.

Egy hegedűs

2016. jan. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!