Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Dobosok! Megfelelő gyorsaság...

Dobosok! Megfelelő gyorsaság mihamarabb eléréséhez valamilyen gyakorló terv?

Figyelt kérdés

Tehát, arról lennne szó, hogy egy éve kb elkezdtem dobolni, mert a zenekaromból kiszállt az eddigi dobosunk és amúgyis tetszett a dolog, meg nem láttam rá más lehetőséget, hogy a banda fent maradjon, így átvettem a helyét a székben kb nulla tudással. Egyből a mélyvíbe.. Ennek persze az eredménye is meglett, a játékom gyors témáknál viszonylag pontos, de instabil, a pergetéseim gyakran elég kásák.. sőt néha 8 hang helyett 2őt sikerül csak kihozni.. a lábtechnikám is elég gyatra néha. Koncerten pedig alig hallani. Illetve sokszor meggyengül a kézfejem és nem tudom rendesen megfogni a dobverőt.

Tehát amit szeretnék: gyorsasággal egyenes arányoságban növelni a stabilitást és a lábamat, kézfejemet erősíteni, csuklómat lazítani.

Mi erre a legjobb módszer?



2016. jan. 26. 12:14
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja amúgy napi minimum 1 órát gumilapozok különböző kéztartásokat és tempókat váltogatva de azt is gyakran kásának érzem..
2016. jan. 26. 12:29
 2/3 anonim ***** válasza:

Lassan kell kigyakorolni a megfelelő technikákat.

Futás előtt előbb járni kell megtanulni.

2016. jan. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
40-es tempón gyakorolj dinamikára és kéztartásra nagyon odafigyelve. Ezt sajnos az előző válaszoló kihagyta. :) Nehéz megtanulni járni, ha nincs hozzá mankó...
2016. nov. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!