Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha meg akarok tanulni orgonáln...

Ha meg akarok tanulni orgonálni először zongorán kell tudnom játszani?

Figyelt kérdés
(Az énektanárom ezt mondta.)

2016. jan. 29. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Ez baromság szerintem. 2 különböző hangszer.


Ha én németül akarok megtanulni, akkor nem kell előtte angolul tudnom. :D

2016. jan. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért érdemes először több évet zongorázni, mert a zongorán 2 kézzel játszol, míg az orgonán hozzáadódik a pedál szólam is.

Ahhoz, hogy a pedált elkezd tanulni, nagyon jól meg kell tanulnod a kezek szólamát.


A másik, hogy a zongoratanulás során tanulod meg a kottaolvasást is.

Hogy orgonához ülj, nagyon biztonságosan kell tudnod kottát olvasni is.

2016. jan. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, meg kell tanulni.

Teljesen biztos zongoratudás nélkül nem is állnak veled szóba egy zeneiskola orgona tanszakán. A biztos kottaolvasást meglévő készségként kezelik.


Elsőnek: nem baromság. Ha kenuzni, kajakozni, evezni akarsz, nem vesznek fel biztos úszástudás nélkül. Pedig a vízben úszás és a hajóban evezés legalább annyira különbözik, mint az angol és a német nyelv.

2016. márc. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
54%

Én zongora tudás nélkül, nem kifejezetten jó kottaolvasási képességgel kezdtem orgonát tanulni 11 évesen, bár gondolom a "nem állnak veled szóba az orgonaszakon" nem az 5. osztályos gyerekre vonatkozik.

De kottát olvasni, és billentyűzni is meg lehet tanulni orgonán, csak egy jó darabig nem fogsz pedálozni. Nekem egy év után adott egy darabot a tanárom amiben volt pedál szólam is, csak hogy egy kicsit szokjam.

2016. júl. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!