Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen drogról szóló zenék...

Milyen drogról szóló zenék vannak?

Figyelt kérdés

Szűkítés:

-Nem drog ELLENES, hanem drogról szóló

-Rock (és rokonai) stílusban

-Szövegileg erről szóljon (vagy legalább utaljon rá).


Megjegyzés: ismerek párat de nem irogatom le, miket, nem baj, ha belesoroljátok azokat is.



2016. febr. 4. 11:12
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:

Az egyik klasszikus a Led Zeppelin-Stairway to heaven valószínűleg az LSD-ről szól:

https://www.youtube.com/watch?v=oW_7XBrDBAA


A másik az Eagles-Hotel California

https://www.youtube.com/watch?v=5NTqZ347TKY

pedig a marihuana függőségről.

2016. febr. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 A kérdező kommentje:

Háháháhá..😁😁😁 Hát nem hiszem el, hogy mindenhova odatévednek a tüntetők, ha kell, ha nem.😀 Értem én, hogy ne drogozzatok..de "én se tettem soha" akkor pls ne te szólj már bele. 😀 Hú hát..tudom milyen szarok az elvonási tünetek... Épeszű ember ennyi szenvedés után már lemondott volna mindenről, de én nem vagyok épeszű, nem is várom cserébe hogy megértsenek. Erről ennyit és az ennyi is már bőven sok volt.

Ja és a felbérelt zenekar az tényleg csúcs volt😀 made my day😀😀😀

Na.. És ne offoljam a saját kérdésem.. Eric Clapton-Cocaine nem rossz, tetszik.☺

InHerbal: igen de gondoltam elolvasod az egész kérdést😀 ezek nem rockok és nem is rokonai, ráadásul az első az elég lehangoló, kérdés nélkül belefér az "ellenes" kategóriába. Nem félreérteni, nem vagyok elfogult a rockkal, de ha egyszer az tetszik akkor most mit csináljak?😀 Én is zenész, énekes vagyok, valahogy nem hiszem hogy a magyarázós zenék (legtöbbje) egyenrangú lenne ezzel😀. Komolyan nincs bajom a rappel..csak néha.. Ebből is főleg a magyart nem csípem, de vannak kivételek. Vagyis most csak egy jut az eszembe, de az is akkor jó csak ha épp olyan feelingemben vagyok, ez az NKS-dealerek álma (abból is a klipes verzió). Na erről is ennyit.😀

A Stairway to Heaven és a Hotel California jó számok, de nekem valahogy nem fér bele a kategóriámba, nem is tudom ezt így megindokolni hogy miért..talán a leginkább úgy tudnám, hogy.. Az addiction és a love az nem ugyanaz 😀 vagy nem tudom😀 De azért köszi, a válaszod hasznos.👍

És mindenkinek kössz még a sosem drogoztam fickónak is, a nevetésért!😀😀😀

És..még!😀✌

2016. febr. 19. 15:58
 33/48 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes egyébként, hogy az előző hozzászóló pont két olyan számot említett meg, melyekről klasszikusan bebizonyosodott, hogy szubliminális, tehát tudat alá ható, alattomosan ható üzeneteket tartalmaznak.


Régi bevett szokás hátrafelé írni egyesek részéről dalszöveget úgy, hogy előrefelé is értelmesnek hasson. Jó szándékból még oké, de ezek többsége sajos ártó szándékú, manager-i hatásra, a nagyobb managereket meg a politika feletti bankár elit kötelezi ezekre.


Erre a visszafele írt dalszöveg technikára, hogy előrefele is értelmesnek hasson, létezik egy szakkifejezés:


backmasking.


Ez azt jelnti, hogy a dalszöveg visszafelé van maszkolva, tehát a tudat alá ható üzenetet akkor tudod meg, ha visszafelé hallgatod a számot. Egészen más az, amikor értelmetlen , csukláshangot hallasz halandzsázva: az általában valódi hátrafelelejátszás, akadnak efléle ártalmas szövegek is. De én a klasszikus backmaskingról írok most. A youtube tele van ilyenekkel, szövegfelirattal egybekötve.


Az előző által említett két szám dalszövege hátrafelé sátánista tartalmú sajnos -ezeket minden ilyen zenekar kénytelen tagadni-, ahogyan a legtöbb backmasking dalszöveg is, a világ zenei palettáján.


Azért is teszik, mert LÁTSZÓLAG ki lehet dumálni, a véletlenre hivatkozva. Csak az a bibi, h túl sok a "véletlen" számos dalszövegben.... Ergo szándékosan így lettek megírva. Ezen felül túl sok ismert zenekar ír backmasking dalszövegeket.


Háttérhatalmi nyomásra születnek ezek a technikák. Akárcsak az unásig agyonismételt sátánista-hatalmi szimbolumok a legtöbb ismert zenekar albumainak többségén, a popzenétől a rock-on áta metálig: a spirálkarosan, vagy más módon rejtett triplahatosoktól, a piramisokon át az egyszeműekig (Hórusz szeme). Ez mind sátánista szimbólum, persze némelyikük részben óegyiptomi eredettel kombinálva.


Nem véletlen a drogterjesztés sem, ez is emberiséget súlyosan megrontó, függővé tevő, és manipulálható tételét célozza meg, hiszen a betépett ember irányíthatóbb;


NE hagyjátok magatokat, legyetek tiszták.


A dalszövegekben nyíltan, vagy rejtve,

pl

Queen:

"Another One Bites The Dust" című szám és refrén

visszafelé, egyes angol akcentusokkal, pl Freddie Mercury-éval:

"Smoke marihuana!".


Lehet mindezeket tesztelni, vagy hallgatni youtube-on számos dalszöveg visszafele lejátszott változatát (általában feliratozva). Rá fogsz jönni, ezek sázndékosságára. Nem mindig egyértlemű, olykor olyan trükkösek, hogy határesetnek látszanak. De nem ritkán, mint p az előző által említett Hotel C. és Stairway számok egyértleműen sátánista backmasking-ek, hiába tagadják a zenekarok.


Zeppelin dalszövegből pl:

six six six

love Satan

és hasonlók SOROZATBAN. Ezen felől nagyjából értelmesek a töltelék sorok is. Több, mint elgondolkodtató. Ettől még értékes zeneileg a legtöbb Zeppelin kompozíció. De ha annak is utána néztek, hhíres sátánista szktatagokkal is cimboráltak, akkor sakk-matt, lebuktak. Bonzo, a dobosuk se véletlen halt meg, persze alkoholizmusnak beállítva... Ahogyan az énekes, Plant gyereke se véletlen halt meg.... Laktak is szektatagoknál:


[link]


"The Untold Story of Jimmy Page and Led Zeppelin”


"Subtitle: The story of this book is a very complex one. It is a detailed effort to present to the reader the facts of Jimmy Page and Led Zeppelin’s propagation of the teachings of Black Magician Aleister Crowley and the satanic, magical cult he founded, the "Argenteum Astrum:" which means "Silver Star." "


Akárcsak más zenekarok dalszövegei ezrei, és albumborítói.


Ha tudsz róla, akkor tudsz ezek ellen védekezni: puszta tudatossággal.


A drog viszont butít, tudatodat veszted vele. Választhatsz.


Marionettbábu akarsz lenni?? Drogfüggő?? Ne hagyjátok magatokat.


Én bár sose próbáltam semmiféle tudatmódosítót, kivéve régebben pár évig alkoholt, de nem vittem túlzásba - az alkoholmámor alatt megtapasztaltam, hogy már ezen hatás alatt is kiszolgáltatott az ember egy szintig. Hát még amikor drogosokat látok, kiütve.... szomorú...


A drogosok általában ki vannak szolgáltatva másoknak tudatilag, főleg ahogy romlik az egészségük és szenvednek. De ha nem eleinte, akkor fokozatosan, ahogy függőkké válnak észrevétlenül...


Kerüld a drogokat, ostobaság használni. Ne alázd saját magadat se.


Nem vagyok keresztény, semmilyen vallású. Csak JÓZAN ember, egészségre törekedve. Te mit választasz?


Hallgathatsz drogról, és más negatívumról is zenéket - CSAK TUDATOSAN tedd, mert akkor tudsz védekezni ezen ártalmak ellen. És gondolkozz önállóan, ha javaslolhatom.

A divat is egy tömegmanipulációs eszköz, akárcsak az antidivat.


Inkább add önmagad, légy önmagad, és gondolkozz önállóan, ha értelmes és tartalmas ember akarsz lenni. De drogos, ne bűnöző.

2016. febr. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
0%

J A V :

NE legyél drogos, SE bűnöző.


Azt majd elfelejtettem: számos bizonyíték van bár ezekre, de az egyértleműek közül egy:


aki nagyon akarja, annak megkeresen youtube-on majd -bár nem lesz könnyű újra tűt a szénakazalban-, amikor Cobain, a Nirvana legendás gitáros énekes dalszerzője mellett állva Novosleic, a basszeros a kamerába mondta,

kb ezt, bár nem szó szerinti, de lényegi idézet:


"Hallgassatátok meg a világ ismert zenekarai zeneszámait visszafelé is, mert ha csak kisebb hányaduknál bár, de szándékos rejtett üzenetek vannak bennük, dalszövegileg is.

Ja, hogy mi is híresek vagyunk.... ja bocs, khm, vegyétek úgy: NEM szóltam... erről ugyanis nem szabad beszénem..." ;-)


HOPPÁ! És persze jópofizva a szája elé tette a kezét és grimaszolt, mint aki gyerekcsínyt követett el, hogy azt sugallja, mintha hazudott volan csupán...

Na ja... mond valaki egy konkrét és más szempontból is bizonyított tényezőt, éz úgy csinál, mintha viccelne. Nyilván szándékosan "szólta el" magát Novoselic, amúgy is kb házi felvétel egy hajókiránduláson...


Ugyanis ő egy a sok közül, aki elárulta, te magad meg tesztelhet rengeteg zenekar esetében. Ha csak a nyegyedére igaz, bőven belátható az embertömegeket szándékos drogossá és sátánistává tevő hatalmi szándék. Még a saját lemezborító végleges külalakja se 100%-ig a zenészeken múlik, ha kellően híres, managel-t zenekarról van szó. Ez tény.

2016. febr. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
74%
Kicsit túlzásba viszed a trollkodást nem mondták még neked?
2016. febr. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 A kérdező kommentje:

Igen, nem is kicsit. Hagyd már békén a kérdésem! Mit ártott neked?😧

Mindenki tudja hogy ezt meg lehet csinálni egy zenével és azt is hogy meg is csinálták páran. És? Kérdezte valaki. Nem. És miért nem? Nem, nem azért mert senki sem tudja, hanem azért, mert nem ide tartozik, vágod? Ez olyan mintha kiírnál valamit én meg odamennék teleírni egy egész oldalt arról, hogy "Drogozzatok emberek!! Én ezt gondolom, ezt csinálom, gondolja és csinálja mindenki!!". De nem megyek. És nem csak azért mert nem tudom, melyik a te kérdésed..hanem mert nagyon nem érdekel, hogy mit fog csinálni holnap az, akit nem ismerek és még a gondolkodásunk is ellentétes! Tudod mit? Én nem, én azért mert imádom, de sokan pont az ilyenek miatt drogoznak, mit te!! Mert másképp nem bírják. Én ezt megoldottam úgy hogy sosem találkozom emberekkel. Hála neked és társaidnak!😀 De szó szerint..mármint ez nem panaszkodás, tényleg kösz, hogy nap mint nap láthatom tőletek, hogy milyen jól döntottem. 😀😀

És nem hagyom, hogy offold a kérdésem!

Ki ismer még jó zenéket?😀

2016. febr. 19. 22:35
 37/48 anonim ***** válasza:
Az előzőnek írtam arra a sok baromságra, amit összehordott...
2016. febr. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 A kérdező kommentje:
Tudom, azért kezdtem úgy, hogy "Igen..." :D
2016. febr. 20. 13:59
 39/48 anonim ***** válasza:
0%

A kérdésre válaszoltam, erre lehordtál a Beatles példa miatt, két nappal ezelőtti válaszomban. Aki troll itt, az te vagy, kérdező. Ugyanis a trollkodásodra reagáltam tegnap hosszabb lélegzetű beírásommal a drogról szóló zeneszámok tekintetében.


Ha nem tetszenek kérdésre írt válaszok, vagy azok egy része, puszta szimpátia-unszimpátia alapon, akkor ne írj ki kérdést, ilyen egyszerű.


Ha valakinek pl nem tetszik, hogy ha a kérdésére, miszerint mi a norvég bolti X habos süti receptje, és jön olyan válasz is rá, amiben megadnak újabb fajta összetevő listát rá, az addigi válazokhoz képest, hozzátéve, hogy van az összes bolti norvég habos sütiben lassan ölő méreg, adalék anyag formájában, szóval ha az ilyen válasz nem tetszik a kérdezőnek puszta unszimpátia alapon, holott a kérdésére válaszoltál ezt is, akkor ne tegyen fel kérdést a norvég bolti X habos sütikről, és pláne ne nevezze trollnak a segítő válaszadót!


Ha ezt érted, akkor legközelebb ne kérdezz itt a dorogs számokról, csak akkor , ha elfogadod a hozzá mhasonló értelmes ávlaszokat és a többiekét, akik szintén értelmesen váalszoltak, és a kérdésre, mint én magam is.


Én ugyanis írtam több zenesázmot is a kérdésedre, pl a Beatles-től, egy tömör válaszban, tegnapelőtt (vagy 3 napja, most nem emlékszem pontosan, mikor), de te belekötöttél. Én meg leírtam ,h mind a Beatles-ben, de sok más ismert zenekartól is tömegmanpilációs, ártó célból vannak beleszőve a drogos témák. Inkább örülnél a szélesebb körű válaszomnak, melyben még a konkrét válasz is: zenei példáim is szerepeltek! Erre mit csináltál? Belém kötöttél trollként, és még neked állt feljebb engem nevezned trollnak...

Megkérlek, tartsd be a szabályzatott, troll kérdező, és tiszteld a hozzám hasonló korrekt válaszírókat. Előre is köszönöm, ha elgondolkodsz magadon, és pozitívra váltod a stílusod.

2016. febr. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:

Most mit vársz, örüljek?? Lelőtted a kérdésem a magyrázásoddal kétszer is!! Miattad lehet, hogy nem is kapok több választ, figyeld majd a tiéd lesz az utolsó. Az a három vag négy vagy nem is tudom hány szám már ott voltak a listán, amiket írtál, de nem lett volna baj, örültem volna ha válaszolsz, de a "Ne drogozzatok!!" meg a többi ehhez hasonló monatod nem volt valami informatív, a backmaskelt zenékről tényleg senki sem kérdezte a saját véleményed ahogy a meggyőződésedet sem a Beatlesről. So nehogy már még te legyél felháborodva, mikor megölöd a kérdésem. És mégegyszer! Ahelyett, hogy ezt !egírtad volna üzenetben, ha már annira nem bírod ki, hogy ne mondd el a véleményed (jó hosszan) mindenről, de nem, neked villogni kell, mindenki lássa amit írsz, várod a rajongókat vagy azokat akik majd vitatkoznak veled, mert önkritikád az nincs, de papolni róla azt ezerrel tudsz, és ha ezt valaki megemlíti, hogy esetleg, talán, maybe nem itt kéne please, akkor újra írsz, hogy a kérdező troll, a kérdés troll, mindenki troll, csak természetesen te nem vagy az.. Á hagyjuk, erre is visszaírsz majd én meg nem folytatom az értelmetlen vitát veled, több eszem van annál, mint hogy erre pazaroljam az időmet, most is kicsit túlzásba vittem excuse me.. Szóval a lényeg, hogy nem nekem kell gondolkoznom a te dolgaidon, hanem neked nem kéne gondolkoznod az én dolgaimon.. És pláne nem kinyírni a kérdésem, so kössz szépen tényleg, amilyen jól indult, amilyen sokan írtak zenéket, amilyen hasznos volt, mostanra értelmét vesztette..miattam? Nem. Úgyhogy.. Most asszem betépek, hogy lenyugodjak.. ;))

Peace!✌

2016. febr. 20. 21:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!