Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rosszul tanultam meg pengetni...

Rosszul tanultam meg pengetni gitáron. Pontosan akkor hogyan is kell?

Figyelt kérdés

Nem vagyok jó gitáros, soha nem voltam az. Az elmém viszont folyamatosan dalokat gyárt, már több száz zenét kitaláltam fejben (amiket el is felejtettem), így kreativitásból nincs hiány, viszont gitározni nem tudok. Tegnap jöttem rá hogy azért is vagyok ennyire rossz, mert nem jól tanultam meg pengetni. 2-3 éves beidegződés, és nem jó. Pontosan hogyan is kell fogni a pengetőt? Hogy is kell konkrétan pengetni? Nézegettem youtube videókat, de valahogy soha nem volt jó szögben, nem látszott az egész. Tanárhoz nem tudok menni (és még nem is voltam).


Tudna valaki egy picit segíteni?


2016. febr. 7. 09:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem erre nincs szentírás.

Van aki a két ujjbegye között fogja. Van aki inkább a mutatóujjának az oldalához szorítja. Én valahol a kettő között.

2016. febr. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én három ujjal szoktam fogni, mondjuk nekem kis kezem és vékony ujjaim vannak. Szerintem fogd úgy, ahogy stabilabbnak érzed, csak ne ferdén érintkezzen a húrokkal!
2016. febr. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]

Én valahogy így tartom, csak kicsit egyenesebben a mutató ujjamat

Ha 8-adokra bontunk egy ritmust, ami elég jellemző, akkor az elsőt lepengetjük, a következő nyolcadot felpengetjük. Ha az egyik nyolcadot kihagyjuk, akkor is meg kell csinálni az a mozdulatot, csak nem kell a húrokat megpengetni. Tehát páratlan számú nyolcadok/tizenhatodok a sorba lefelé, párosak meg felfelé. Egyszerűbb daloknál elég ennyi, komolyabb dalok meg jönnek magadtól ha eljutsz arra a szintre hogy eltudd játszani őket

2016. febr. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket, én egyáltalán nem így tartom, és nem is bírom megpengetni normálisan. Hamarosan újrakezdem a tanulást a legelejétől. :)
2016. febr. 8. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!