Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A laikusoknak egyáltalán nem...

A laikusoknak egyáltalán nem tűnik föl, hogy egy koncert playback-e vagy sem?

Figyelt kérdés
Most néztem pár videót a Where are Ü now című számról és egy csomó helyen playbackben énekelt Justin Bieber. Félre ne értsetek, nincs vele bajom, sem a munkásságával. De a közönség az valami brutál módon megőrült. Nem tűnik fel nekik hogy az ének "túl tökéletes" (kompresszálvá van, EQ-zva....)?

2016. febr. 16. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen estben nem az ének száímt nekik, hanem hogy ott van akedvencük. Bieber voltaképp- mint so kelőadó - egyszemályes felállás, akinek el kell adnia magát és leglaább annyira fontos - sőt, fontosabb -a a személye, mint az, amit csinál és ahogy csinálja.
2016. febr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Lehet, túl naiv vagyok a laikusokkal szemben zenei téren, mivel én is zenélek...
2016. febr. 16. 21:30
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Eleve akinek van annyi hallása, hogy felismerje a playbacket, az nem hallgat ilyen trágya "zenéket".
2016. febr. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Miért lenne trágya? :D Imádom, mikor csak az a "szent" ami nekünk tetszik. Ha nem tetszik, el lehe húzni a brébe, haver. :)
2016. febr. 17. 19:59
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Nyilván mindenkinek más tetszik, de azért van színvonalbeli különbség a zenék között.
2016. febr. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ez 100%-ban stílusfüggő :)
2016. febr. 17. 20:55
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
De, feltűnik. Legalábbis én laikus vagyok, se énekelni nem tudok, se zenélni, de ez nem jelenti, hogy nincs hallásom. Én magam sem értettem sokáig, hogy lehetnek emberek ennyire elájulva egy playbacktől. Aztán valaki felvilágosított, és be kellett látnom, hogy nem ugyanazok az igényeink, nem ugyanazzal az elvárással mennek az emberek koncertre. Én nem várom el a táncot, a showt (főleg rockot hallgatok, arra nem is szokás), a kedvenc énekesemnek (Jon Bon Jovi) már elment a hangja, és nehezen küzd meg a fiatalkori számaival, de inkább legyen így, mint hogy 20 éves fiú hangja szóljon egy 50 éves ember "szájából" (értsd: playback). De koncerten mindig minden jobb. Én is voltam Bon Jovi-koncerten, és hallottam, mikor az énekes elfáradt, de tömeghatás, meg élmény, hogy ott vagy, hangulat stb. Ugyanakkor be kell látni, hogy van, aki azért megy koncertre, hogy lássa a táncot, a koreográfiát, a showt, és ilyenkor nehéz nem playbackelni, állítólag még Michael Jackson is megtette egy-egy versszak erejéig. Akik Justin Bieberre mennek, azért sikítanak, mert ott áll előttük. (Ez arra is igaz, aki 60 méterre áll.) Meg hát mindenki sikít azért is, mert jé, élőben itt áll előttem, azok is, akik énekelni jól tudó sztárokért rajonganak. Én nem mondom, hogy egyetértek velük, de egyszer egy Britney-rajongó ezt kifejtette nekem (ő inkább hallgatja playbackben, mint hogy esetleg egy-két helyen hamis legyen, ami minden énekessel előfordul, a jókkal is, és hagyjuk az ilyen extrém ellenpéldákat, mint Freddie Mercury). Ez van, más az emberek elvárása. Van, akit a playback nem zavar,mi többiek pedig abból indulunk ki, hogy zavar mindenkit.
2016. febr. 19. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Igazad lehet. Lehet, túl naiv vagyok a laikusokkal szemben zenei téren, mivel én is zenélek..."


Előző vagyok, és ezen azért hadd sértődjek meg laikusként. :) Nem így van, nem ettől függ. Én pl. írok. Most mondjam azt, hogy ha te nem tudsz írni, akkor azért nem olvasol Dosztojevszkijt? Többen olvasnak minőségi prózát, mint ahányan űzik.

2016. febr. 19. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es, 8-as voltam én.
2016. febr. 19. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!