Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ez melyik népdal? Valami...

Ez melyik népdal? Valami "Alma-piros szép orcáját" Vagy nem tudom, alma-e, de szerintem előtte valami két szótagos van. Mármint a piros előtt, lehet az is, hogy valami rózsás dolog. A gyöngyharmatos jutott még eszembe, de az a "kivirult a hajnalka".

Figyelt kérdés
Valaki tudja? Előre is köszönöm, ha valaki megmondja:)

2016. febr. 23. 12:03
 1/3 A kérdező kommentje:

És kicsit úgy "pattog" az a rész.


"Taraaamm (mélyre) tiróm (magasra) térom-tárám" :) Remélem, ez még hasznos lehet.

2016. febr. 23. 12:06
 2/3 veterán vas ***** válasza:

Nem tudom mennyire illik bele, az általad felvázolt tiri-tárom tüttürüttü jellegű ritmusvilágba, ;) de a piros előtti "valami két szótagos"-ról, nekem ez a népdal ugrott be:

-Alma a fa alatt, nyári piros alma.

Engem gyaláz a szeretőm édesanyja...


Van még egy másik a piros alma kategóriából:


-Ez az én szeretőm ez a kicsi barna.

Olyan az orcája mint a piros alma.....


Ha egyik sem, akkor passz.

/danójjon neked a Sebestyén Márta/ :)

2016. febr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Nem ezekre gondolok, de köszönöm, föl is pontoztam, hogyha valakinek van még ötlete, azt szívesen fogadom.
2016. febr. 23. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!