Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Cort KX5 vagy Epiphone Les...

Cort KX5 vagy Epiphone Les Paul Custom? Melyik a jobb választás? Mi a különbség a kettő közt?

Figyelt kérdés

2016. febr. 27. 16:50
 1/9 A kérdező kommentje:
Főként rockzenére szeretném.
2016. febr. 27. 17:30
 2/9 anonim válasza:
Az epiphone jobb minőségű
2016. febr. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ez attól függ,a 2 gitár teljesen más kategória,függ milyen zenére akarod,mennyire tudsz és milyen formát szeretsz,mert egy super strato és egy les paul teljesen más kialakítás,és általában a használati cél is más
2016. febr. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De ahogy nézem, a Custom 185.000-be kerül, a Cort meg csak 70.000-be. Miből fakad ez a nagy különbség?
2016. febr. 28. 21:18
 5/9 anonim ***** válasza:
A márka... nekem egy 100 ezres Ibanezem van,cortot akartam elöször de ez lett,igaz viszonyítani nem tudok mert nemrég van meg és más gitár nem nagyon volt a kezemben,de ezzel biztos jobban jártam mint egy cortal,a cort az kezdőnek tökéletes,egy de egy ilyen Epiphone vagy Ibanez komolyabb gitár
2016. febr. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

várj mi? más gitár még nem igen volt a kezedben de tudod hogy jobban jártál mint egy cortal? ebben nem sok logika van


Az árkülömbség meg sokmindentől függ, ugyanúgy mint más termékeknél is. Legtöbbször olyan dolgok amiket egy kezdő nem igen vesz érszre, mivel kell ahhoz egy kis tapasztalat

2016. febr. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Mojjo ***** válasza:

A nagy árkülönbség abból adódik, hogy teljesen más kategória a két gitár. Az Epiphone-nak is van 70 ezer körüli gitárja, mint ahogy a Cort-nak is van 180 ezres gitárja. Azonos árkategóriában és azonos testformával több értelme lenne összehasonlítani a gitárokat. Ez így pont ugyanolyan, mintha azt kérdeznéd, hogy egy Opel Corsa, meg egy VolksWagen Passat között miért van akkora árkülönbség. Az Opel Corsát inkább egy VolksWagen Poloval lenne érdemes összehasonlítani és egyből más lenne a helyzet.


Az 5-ös hozzászólásra reagálva: az meg butaság (majdnem csúnyábban írtam, de maradjunk ennél), hogy az Ibanez, meg az Epiphone komolyabb gitárok egy Cortnál, csak így általánosságban. A Cort a 60-200 ezer közötti árkategóriában röhögve veri az Ibanezt és az Epiphonet is nagyjából minden téren. Olyan árakon vannak aktív Seymour Duncan vagy EMG hangszedőik, amiknél az Epi/Ibanez ezeket megközelítő minőségű hangszedőkről még csak nem is álmodozik. Összeszerelési minőségben és anyaghasználatban is minimum ugyanott vannak a Cortok azonos árkategóriában, de inkább előrébb.

2016. febr. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Mojjo ***** válasza:

Az Epiphone Les Paul Custom ellenfele véletlen sem a Cort XK-5, hanem ez a Cort gitár:

[link]


Hát igen... :) Seymour Duncan SH1 és SH4. Nem tudom, van-e több kérdés :)

2016. febr. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A cort népszerű gitár de azért nem cortot vettem mert sokan dicsérték de sokan szidták is,itt most nem egy drága gitárrol van szó hanem olcsóbbról,inkább vettem használtan egy újonnan több mint kétszer olyan drága gitárt de úgy gondolom jó döntés volt és kialakításra is jobban tetszik,teljesen újszerű hibátlsn állapotú.És nem tudatlanul vettem gitárt amennyi félét megnéztem mire erre esett a választás... Én a Jacksont,Ibanezt kedvelem,metálosok körében elég népszerű ez a két márka,kezdőként is könnyen játszható,kényelmes legalábbis nekem,nem mindenkinek ez a véleménye de nekem is mondhatják hogy például a fender milyen jó de én biztos nem fogok olyat venni mert nem tetszik és drága.A másik dolog hogy én rock,metál főleg a keményebb zenéhez néztem gitárt
2016. febr. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!