Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Normális, ha klarinétozástól...

Normális, ha klarinétozástól kisebesedik a szám?

Figyelt kérdés
Ha sokat játszom napi rendszerességgel, a fogam kicsit kikezdi a számban az ínyt, ahogy a fúvókát tartom. Néha annyira, hogy másnap nagy nehézségek árán tudok csak játszani. Az én technikám rossz, vagy ez másnál is elő szokott fordulni?

2016. febr. 29. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is ez volt a problémám, főleg nyáron, mert akkor volt, hogy egész nap nem csináltam semmit (mivel még sulis vagyok), csak klarinétoztam. Volt hogy egy gyakorlással úgy kikezdtem, hogy egy hétig alig tudtam normálisan fújni >.<

Nem hiszem, hogy ez a mi hibánk lenne, bár mostanában nekem nincs semmi bajom (azon kívül, hogy nyilván az alsó ajkam belül, ahol a fogam éri, ott más a felülete).


Szerintem egy idő után megszokja az ember szája :)

Mióta klarinétozol amúgy?

Nekem főleg akkor volt ez a fájdalmasabbik sebesedés, amikor már jó ideje klarinétoztam, de akkor, amikor komolyabban kezdtem el vele foglalkozni (mármint rájöttem, hogy milyen jó, és hogy már nem "hagynám el" semmiért - egy időben ott akartam hagyni, mert utáltam.... Jézusom, ezt már el sem tudom képzelni :D)


Viszont van egy ecsetelőszerűség, ami nekem bevált:


1. Milyen típusú gyógyszer a GLYCOSEPT oldat és milyen betegségek esetén alkalmazható?


A Glycosept oldat baktériumellenes hatású gyógyszer. Az alkalmazás helyén enyhe FÁJDALOM- és viszketésCSILLAPÍTÓ hatással is rendelkezik.

Használata javasolt torokgyulladás, gége- és légcsőgyulladás és gennyes, FEKÉLYES SZÁJBETEGSÉGEK esetén öblögetésre illetve ecsetelésre.


Próbáld ki (csak vigyázz, hogy mikor az alsó ajkadat ecseteled, ne érjen hozzá a fogadhoz, mert utána szenvedés lemosni azt a sárga színt :D)!


Jó klarinétozást :))

2016. márc. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ó, akkor megnyugodtam, hogy nem bennem van a hiba. :D köszi a tippet, ki fogom próbálni! :) remélem beválik nálam is. :D

Én amúgy 5-6 éve klarinétozom, még ált.suliban kezdtem, aztán gondoltam egyet és abbahagytam, így lett 2 éves kihagyásom... aztán most megint elkezdtem egy éve zenekar miatt, de nem vittem túlzásba a gyakorlást. :S:D csak most készülünk komolyabb fellépésekre, így minden nap fújok, és a szám nem bírta a terhelést. :/ Nem is értem, miért hagytam abba, régen is imádtam játszani amúgy.. :D

Még egyszer köszi a hasznos tanácsokat. :D egyébként te mióta játszol? :)

2016. márc. 3. 15:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, privátot küldtem :)
2016. márc. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!