Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ti milyen zenét raknátok...

Ti milyen zenét raknátok Cyberpunk és disztópikus jövőben játszódó történetek aláfestéseként, ami tökéletesen vissza adja ezen világok rideg, elidegenedett, nyomasztó, olykor apokaliptikus hangulatát?

Figyelt kérdés
Konkrét előadókat és zenei műfajokat is írhattok.

#zene #előadó #Cyber #disztópia #disztópikus #sötét utópia #sötét jövőkép
2016. márc. 4. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:

A breakcore szerintem jó lenne alá de ezt sokan élvezhetetlennek tartják.

Én pl punkrock/Emo zenéket raknék alá meg némi lightosabb dubstepet.

pl Sunny Day Real Estate

2016. márc. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Punkrock meg emo, hehe:)

A CP-hez az industrial és az EBM való, pontosan a kérdésben lévő légkört adják vissza, ha úgy tetszik, cyberpunk-zene.

Előadók (a teljesség igénye nélkül, én őket hallgattam/hallgatom): Asphyxia, Chombichrist, Grendel, Hocico, Suicide Commando, Eisenfunk, FGFC820, Psyborg Corp, Front Line Assembly, Krystal System,

2016. márc. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Igen, emo-t ajánlani Cyberpunk-hoz tényleg egy vicc, de a breakcore ajánlás stimmel, pl: 1-2 Venetian Snares szám szépen visszaadja a Cyberpunk feelinget, meg nem csak azt, hanem a mai világban is jelen lévő túlzott információ áradatot és rohanást is. Vagy hasonló előadók közül Aphex Twin-t lehetne még megemlíteni.


Az utóbbi válaszoló pedig pontosan olyan műfajjal hozakodott elő, ami teljes mértékben kifejezi a Cyberpunkot, meg van bennük a Punk zenékből ismert lázadó hangvétel, mindez kemény elektronikus zenei hangzásba ágyazva és rideg, gépies, komor atmoszférákkal átszőve.

2016. márc. 8. 20:20
 4/4 anonim válasza:
2016. márc. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!