Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szeretnék megtanulni gitározni...

Szeretnék megtanulni gitározni. A szolfézs mindenképp szükséges hozzá?

Figyelt kérdés

Nincs jó hangom, énekelni nem tudok.

Miből áll egy szolfézs? Mit csináltok/nak rajta?

(Tudomásom szerint csak a kottaolvasáshoz kell a szolfézs, ami elég fontos de az éneklős része muszáj? :D)



2016. márc. 12. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:
kell az a halálnak,én is gitározok és magántanárhoz fogok járni mert én gitározni akarok megtanulni rendesen nem a szolfézst,a kotta olvasást nem tartom olyan fontosnak,bár tényleg van olyan rész amit jó tudni,hangok felismerése stb.. de én metálosként be nem ülök népdalt tanulni az biztos :D majd elmondja az a tanár aki szintén a rockosabb beállítottságú hogy mit kell tudni ahhoz amire nekem szükségem van
2016. márc. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 veterán vas ***** válasza:
8%

Nagyon fontos, sőt elengedhetetlen része a gitártanulásnak a szolfézs. Vannak olyan országok ahol már belátták ennek a fontosságát. Pl. minden dél-amerikai országban kötelező szolfézs-órákra járni a gitárosoknak. Különösen a vidéken élő írástudatlan 70 év fölötti lakosoknak. Aki nem tud kottát olvasni, az nem kaphat nyugdíjat. Remélem hamarosan nálunk is kötelezővé teszik.

Aki nem szolmizál az ne is gitározzon! :D

2016. márc. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát köszi a válaszokat! Én is a hard rock részen szeretnék érvényesülni. Népdal stb szóba se jöhet. :D
2016. márc. 12. 17:47
 4/7 Mojjo ***** válasza:
85%
Az ugye megvan minden kedves válaszadónak, hogy a szolfézs az nem népzene énekelgetés, sőt, az égvilágon nem kell semmit énekelni. Énekelni éneken kell. A szolfézs pedig a zeneelmélet egy része. Az egy tökmás kérdés, hogy a szolfézsórákon a kisgyerekeket énekeltetik - az egy tanításmódszertani fogás, de ennyi. Szolfézst lehet tanulni éneklés nélkül, és ha valakit érdekel a zene kicsit mélyebben is, nem csak kapálózni akar a gitáron, annak kell is tanulnia. Lehet tanul is, csak fogalma nincs arról, hogy az szolfézs. Szóval ha érdekel, mit is csinálsz, akkor igen, tanulj szolfézst, minden éneklés nélkül. Ha csak zúzni akarsz, mindenféle háttérismeret nélkül, akkor ne.
2016. márc. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a valóság azt mutatja, hogy szükséges, illetve azt, hogy nem szükséges:)

Ha megnézzük az elismert, nagy gitárosok névsorát, vannak köztük tanult zenészek, akik éveket töltöttek zeneiskolákban, széles körű komolyzenei tudással rendelkeznek, és eszméletlen dolgokat "tettek le az asztalra". Aztán vannak az ösztönös zenészek, akiket talán a szomszád fószer tanított meg néhány akkordra, utána belevágtak a zenekaralapításba, és eszméletlen dolgokat "tettek le az asztalra".


Te döntesz:D

2016. márc. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Strat-n válasza:
100%
Nem létezik olyan valamirevaló gitáros, aki nem tanult szolfézst. Az a gitáros aki ilyet mond az hazudik. Nem tudom, mi oka van erre. Valószínű úgy van vele, mint a piálással és a droghasználattal, egyfajta reklámértékként tekint rá, pedig nincs így. Ott állnak a zenekarral és nem tudják milyen hangnemben játszanak? :) :) Dehogynem. A kérdés nem az, hogy vágja-e a szolfézst. Ennek is vannak szintjei, de azt állítani, hogy nem ismeri.... Ne higyjétek el.
2016. márc. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
a gitározáshoz inkább az elméleti része szükséges, nem a kottaolvasós meg énekelgetős. A harmóniák ismeretéhez nem árt némi összhangzattan tudás (persze csak alapszinten, nem vészes) és az sem fáj hogyha tudsz kottát olvasni és az akkordjelzésekkel, hangnemekkel képbe vagy. Persze elméleti tudás nélkül is neki lehet fogni de nem érdemes. Attól függ mennyire szeretnéd komolyan venni.
2016. júl. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!