Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Magyarul írjak dalszöveget...

Magyarul írjak dalszöveget vagy angolul?

Figyelt kérdés
Most fogom kezdeni írni a dalszöveget a bandámnak, de nem tudom eldönteni hogy magyarul írjam e vagy angolul, a téma megvan, az angol nyelv dallamosabb, bár abból lehet nem lehet olyan pontosan lefordítani amit szeretnék.... tanácstalana vagyok, írjatok, kösz.
2010. ápr. 3. 17:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Írj egyet magyarul, majd fordítsd le angolra és döntsétek el, melyik hangzik jobban, ennyi az egész:D
2010. ápr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
hát ha csak simán lefordítom magyarról akkor elvesznek a rímek, ha angolul írnám akkor eleve úgy ülnék neki hogy jól rímeljenek az egyes angol szavak,
2010. ápr. 3. 18:07
 3/12 anonim ***** válasza:

műfajtól függ

ha pop vagy rock vagy ilyesmi akkor sztem jobb a magyar

ha metal akkor az angol is jó

2010. ápr. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
én úgy vagyok vele ha magyar együttes akkor énekeljen magyarul de ha valami egyedi a zene akkor mehet angolul mint pl: Sear Bliss vagy Wisdom
2010. ápr. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Írj angolt is meg magyart is akkor, nem kell ilyenen annyira rágódni, majd amelyiknek jobb lesz a szövege, a dallama, akkor azt játsszátok, vagy mind a kettőt.
2010. ápr. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy kifejezetten jó költő, akkor legyen angol. Ott minden jól hangzik, kis ferdítéssel. Magyarországon egyetlen egy olyan zenészt ismerek, aki képes jó dalszövegeket írni az anyanyelvén... Szóval a zenédet egyedibbé tudod vele tenni sokkal, ha tényleg egyedi is az a szöveg. Kétélű fegyver ez.
2010. ápr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha angolul írsz, nagyobb lehet a célközönség, mivel világnyelv. Ha magyarul, akkor több magyar érzi majd át a számaitokat. Én még nem tudok angolul gondolkozni, úgyhogy nekem pl a magyar jobban bejön.
2010. ápr. 4. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Angol...sokkal jobban hangzik, és külföldön is megértik...És ugyannnyira kifejező, mint a magyar, nem értem miért kell hülyeségeket terjeszteni, még ha hunniaturulország dicsősége a kérdés, akkor is...
2010. ápr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

13:20


Tee gy barom vagy szvsz. Tény, hogy a magyar nyelv kifejezőbb. Már ha csak azt nézzük, hogy sokkal több szót használunk, akkor is világos ez. És ez nem magyarország dicsőítése. Mondhatom azt is, hogy írja japánul a dalszövegeit, mert az még kifejezőbb. De mivel magyar meg angol a két lehetőség...


És az is baromság, hogy a célközönség miatt érdemesebb angolul nyomni. A Sigur Rós izlandi, izlandiul énekelnek, de a zenéjük egyedi, és így sikerült is nem kis hírnévre szert tenniük. AMinek az egyik fő oka pont az izlandi nyelv miatti érdekes hangzásvilág. Ugyanez a helyzet Kátai Tamással. MInden projectje elég ismert a világ minden táján (avant-garde körökben), pedig magyar szövegeket ír. És gyönyörűek. Angolul nem tudta volna őket úgy megírni...

2010. ápr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

előző.: Mondtam én, hogy meg kell valamelyik hős turulnak hunniának a dicsőségét, de megpróbállak észérvekkel meggyőzni (bár nem hiszem, hogy ez nálad sokat fog érni). Mondj olyan mondatot, amit angolul nem lehet ugyanúgy kifejezni, mint magyarban.


Szánalom az egész kur.vaország.

2010. ápr. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!