Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van itt valaki, aki jól tud...

Van itt valaki, aki jól tud dalszöveget értelmezni? (Zanzibár, Délibáb c. számról van szó)

Figyelt kérdés

Nem értem a dalszöveget, pedig általában átérzem a szöveget, viszont ez most nem megy. Ha valakinek van kedve, segíthetne :/


Odakint fáradtan néz rám a hold,

Minden emlékem véletlen volt,

De azért mégiscsak számíthatsz rám,

Leszel még vidám.


Ahová mentél, most nyugszik a nap.

Érzem az ébredő sugarakat.

Másik világból vigyázok rád,

Szép jó éjszakát.


Még ne ébressz fel!

Még álmodnom kell.

Ha ilyen a véred, nem tartóztathatlak fel.


Csak a délibábot látom,

Lassan tárt karom bezárom,

Ha a legrosszabb hétfő is nevet majd rám,

Csak várok tovább.


Odakint fáradtan néz rám a hold,

Amiről azt hittem, igaz sem volt.

Másik világból vigyázok rád,

Szép jó éjszakát.


Még ne ébressz fel!

Még álmodnom kell.

Ha ilyen a véred, nem tartóztathatlak fel.


Csak a délibábot látom...


Előre is köszönöm :)



2016. márc. 25. 12:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Igazából szerintem több lehegséges válasz van. Elmagyarázom hogy mért, kérlek szépen mindenkinek más a felfogása tehát ez által több lehetség dolog lehet. Én ilyenkor elengedem a fantáziám és bele képzelem magam. De én ahogy elolvastam (alapból ismerem ezt a dalt meg Zanzibárt is ismerem) és arra jutottam hogy a szerelem is benne van meg a minden napja egy embernek de lehet itt a halál is szereplő mert az mondja hogy ''másik világból vigyázok rád, szép jó éjszakát''és még egy ötletem van a délibáb az leheg egy beképzelt dolog vagy oda képzeltem a szerelmemet ez egy plda volt
2016. márc. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :)
2016. ápr. 15. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!